fbpx

Zupełnie darmowe konto bankowe bez haczyków!

W poprzednim wpisie opisałem jak uniknąć opłat za telefon. Kolejnym sposobem by uniknąć stałej opłaty miesięcznej jest zupełnie darmowe konto w banku bez warunków.

Praktycznie każdy z nas posiada obecnie konto w banku. Ba! Zwykle tych kont posiadamy więcej niż jedno. Czy wiesz, że w Szwecji płatności gotówką stanowią w przybliżeniu zaledwie 1 procent?! W praktyce niesie to ze sobą pewne plusy i minusy. Z całą pewnością płatności dokonywane bez gotówki mogą być dużo łatwiej kontrolowane przez choćby organy państwowe, co wyjaśnia dlaczego nielegalne transakcje w filmach rodem z Hollywood zwykle dokonywane są przy użyciu dużej ilości gotówki 🙂

Wracając jednak do spraw przyziemnych, kontem wartym uwagi będzie choćby konto osobiste w Nest Banku.

By zarówno konto jak i karta pozostała darmowa, nie potrzebujemy spełniać żadnych dodatkowych warunków takich jak:

  • wpływy na rachunek w postaci wynagrodzenia

  • płatności kartą

  • lub inne transakcje z użyciem konta lub aplikacji mobilnej.

 

Na rynku znajdziemy także kilka alternatywnych propozycji, głównie dla osób w młodym wieku. Oferta Nest Banku jest jednak skierowana dla wszystkich bez względu na wiek.

Darmowa karta może nam także posłużyć do różnego rodzaju subskrypcji i abonamentów, jeśli będziemy używać jej jako karty dodatkowej. Bardzo często by przetestować dany produkt, np.: popularny ostatnio Netlix, musimy podać dane karty płatniczej. Bardzo dobrą opcją okaże się wtedy darmowa karta. Jeśli nie będziemy zainteresowani kontynuowaniem okresu testowego lub zapomnimy o dodaniu karty do usługi, nasze zapasowe konto nie zostanie obciążone, a bank nie pobierze żadnej opłaty za konto i kartę.

darmowe konto bankowe

Polub nas na portalu Facebook