fbpx

Sprawdzone pomysły na biznes

Interesują Cię sprawdzone pomysły na biznes?

Czy wiecie, że Polacy bardzo często szukają w wyszukiwarce Google gotowych pomysłów na biznes? Gdyby to jednak było takie proste, każdy prowadziłby przecież prężne przedsiębiorstwo i sam był sobie szefem. Czasem jednak warto podjąć ryzyko i otworzyć własną działalność! Statystyki mówią jednak dosadnie: najbogatsi ludzie w Polsce i na świecie to przedsiębiorcy. To oznacza, że mało kto może znaleźć się w czołówce rankingu pracując na etacie.

Jeśli chcecie zobaczyć zestawienie – zapraszam poniżej:

https://www.forbes.pl/100-najbogatszych-polska/2018

 

Sebastian i Dominika Kulczyk – TOP 1 w Polsce w 2018 roku

 

Chcę zacząć pracować zdalnie lub otworzyć swój własny biznes internetowy

 

Przetestowane i sprawdzone pomysły na biznes – czyli skąd wiem, że mój biznes się powiedzie?

Ciekawe narzędzie do oceny pomysłu oferował swego czasu Bank ING. Projekt testuj pomysł pozwalał Ci sprawdzić, czy Twój pomysł na biznes przyjmie się wśród potencjalnych klientów. Możesz zrobić podobnie, robiąc ankietę wśród znajomych. Uważaj jednak na ludzi, który zawsze są „na nie” i będą chcieli Cię zdemotywować. Pamiętaj – czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze. Nie konstruuj statku kosmicznego, jeśli nie potrafisz nawet równo przybić gwoździa.

Dobrym sposobem jest po prostu przeniesienie swoich obecnych obowiązków w pracy do własnego biznesu. Jesteś fryzjerem – pomyśl nad swoim salonem, jesteś trenerem personalnym na siłowni – pomyśl o kontynuowaniu współpracy z klientami na własny rachunek. O zawodzie trenera personalnego pisaliśmy >>tutaj<<

 

Biznes internetowy

Jeśli myślisz nad pomysłem na jednoosobowy biznes przez Internet, sprawdź koniecznie ten wpis i zacznij zarabiać online.

Pomysł na biznes online 2019

Znajdziesz tam najlepsze pomysły na dochodowy na biznes w domu.

 

Sprawdzone pomysły na biznes, a franczyza.

Innym sposobem na biznes i zarabianie pieniędzy jest franczyza. Na pewno zauważyłeś, że po obecnych zmianach w prawie związanym z zakazem handlu, jak grzyby po deszczu pojawiają się sklepy Żabka. To właśnie przykład franczyzy – otwierasz swój własny biznes pod szyldem znanej marki. W zamian będziesz jednak musiał pokryć pewne koszty lub spełnić pewne standardy. Katalog franczyz sprawdzisz >>tutaj<<

 

Jak założyć firmę jednoosobową?

Pamiętaj, założenie firmy jednoosobowej nic nie kosztuje. Możesz to zrobić przez internet. Utwórz profil zaufany. Dzięki temu załatwisz sprawy urzędowe online. Możesz także dzięki niemu wystąpić o zaświadczenie o niekaralności, które przyda Ci się w wielu branżach.

Przeczytaj poniżej co i gdzie możesz załatwić przez internet posiadając profil zaufany:

https://obywatel.gov.pl/urzad-wyszukiwarka-gdzie-zalatwisz-swoja-sprawe

 

Zanim założysz firmę, pomyśl nad dotacjami – o nich pisaliśmy w tym artykule.

 

Ulga na start w Twoim biznesie

Obecnie oprócz małego ZUSu przez pierwsze 24 miesiące działalności, możesz także skorzystać z ulgi na start, która wyniesie 6 miesięcy. W sumie przez 30 miesięcy będziesz więc płacił mniejszy ZUS. Być może sytuacja ta będzie trwała nawet dłużej, jeśli Twoje przychody z działalności nie osiągną pewnego poziomu w skali roku.

Uwaga – po obecnych zmianach w prawie, możesz prowadzić także firmę nierejestrowaną (jeśli Twoje przychody są niskie). Jest to dobra alternatywa dla młodych matek czy osób, które nie chcą rezygnować ze swojego etatu.

Więcej przeczytasz tutaj:

Działalność nierejestrowana

 

Darmowy program do faktur

Jeśli już prowadzisz firmę, ciekawy portal oferuje Alior Bank. Na portalu zafirmowani, możesz za darmo wystawiać faktury oraz korzystać z wiedzy specjalistów.

Za darmo z pomocy specjalistów, możesz także korzystać na platformie Przechodzę na swoje, przygotowanej przez bank BGŻ BNP Paribas.

 

Gdzie szukać kontrahentów, by rozkręcić swój biznes?

Kolejnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców przygotowanym przez bank (ING Bank Śląski),  jest darmowa platforma Aleo.

Możesz na niej składać zapytania ofertowe i masz stały dostęp do bazy dostawców.

Jeśli masz wątpliwości czy Twój kontrahent lub klient jest podatnikiem podatku VAT, możesz za darmo sprawdzić to >>tutaj<< klikając po lewej stronie „sprawdź podmiot w VAT”.

 

Napisz jeśli podobał Ci się artykuł. Zapraszamy także do dyskusji, jeśli masz jakieś pytania.