fbpx

Jak wypromować firmę w internecie?

Prowadzisz własny biznes lub chcesz dopiero zacząć i zastanawiasz się jak wypromować swoją firmę w internecie? Przeczytaj koniecznie ten artykuł, by uniknąć podstawowych błędów.

Dodatkowo sprawdź poniższy wpis jeśli dopiero myślisz nad swoim własnym biznesem:

Pomysł na biznes online 2019

 

Kilka słów od autora:

Od zawsze podziwiałem ludzi, którzy potrafią robić rzeczy niezwykłe – niezwykłe dla mnie. Z wielkim bólem muszę przyznać, że kiepska ze mnie „złota rączka”. Nie znam się także na setkach innych rzeczy, które dla kogoś innego mogą być czymś wręcz banalnym. Jak zatem mogą zacząć na nich zarabiać pieniądze?

Nawet jednak jeśli nie jesteś w czymś najlepszy, to możesz być w czymś po prostu dobry lub dobrze kopiować i ulepszać pomysły innych! Co z tego, jeśli nikt się o tym nigdy nie dowie? W ten sposób nie pozyskasz żadnych klientów na swoje usługi.

 

Jak wypromować firmę w internecie i odpowiednio zainwestować pieniądze?

Prowadzenie firmy wiąże się z wieloma kosztami takimi jak wynajem biura czy koszty zatrudniania pracowników. Tradycyjny marketing w firmie także nie należy do najtańszych. By jednak Twoja firma zaczęła przynosić przychody, musisz stale obsługiwać klientów. Skąd jednak ich pozyskać i gdzie ich szukać?

Zdecydowanie lepszym i bardziej skutecznym pomysłem od tradycyjnego marketingu wydaje się być obecnie marketing internetowy. W wielu branżach większość sprzedaży generowana jest właśnie poprzez kanał online. Musisz więc zaistnieć w sieci, by dotrzeć do potencjalnych klientów Twoich produktów i usług.

dobry marketing firmy

 

Dlaczego inwestycja w marketing Twojej firmy to dobra inwestycja?

Ostatnio będąc na szkoleniu usłyszałem ciekawą historię o rodzinie, która zawsze marzyła by mieć swój własny dom weselny. Tak bardzo zachłysnęli się oni pierwszymi zyskami jakie im przyniósł, że zapomnieli oni, że firma to nie tylko przychody, ale i koszty. Skonsumowali oni cały przychód na szybkie samochody i prywatne wydatki. Skupili się więc tylko na wydawaniu pieniędzy, pomijając wszelkie koszty związane z prowadzeniem firmy, takie jak: koszty podatkowe czy wypłaty dla pracowników. Zapomnieli także o reinwestowaniu tego co zarobili, w dalszą promocję swojego domu weselnego i pozyskiwaniu nowych klientów. Ich biznes upadł z braku nowych klientów.

 

 

Jak wypromować firmę w internecie za pomocą marketingu internetowego?

Przemyślaną inwestycją dla Twojej firmy może być więc wcześniej wspomniany marketing online. Dobrze zorganizowana kampania marketingowa może przynieść Twojej firmie rozwój, rozpoznawalność oraz zysk (uproszczając: możliwy przychód z reklamy będzie wyższy niż jej potencjalny koszt).  Musisz jednak znaleźć swój własny przepis na sukces lub zatrudnić do tego specjalistę.

 

Własna strona internetowa nie dla wszystkich?

Ciągle zmieniająca się technologia sprawiła, że jednym ze sposobów zarabiania i reklamowania jest sprzedaż swoich produktów poprzez własną stronę internetową. Jest ona wizytówką firmy i pierwszym źródłem informacji o firmie w sieci. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie firmy korzystają z marketingu w Internecie za pomocą własnej strony WWW. Wprawdzie nie gwarantuje ona w żaden sposób rozwoju Twojej firmy, możesz jednak zyskać zaufanie w oczach klienta.

Szacuje się, że nawet ponad 50 proc. małych i średnich firm w Polsce strony WWW jeszcze nie ma.

Znacznie lepiej wypadają duże firmy (90 proc. z nich ma własne witryny).

 

 Jak prowadzić marketing w firmie – sposoby promocji w sieci.

Od 2016 roku spada w Polsce liczba zarejestrowanych z rozszerzeniem .pl, choć pierwsze strony powstały już 28 lat temu! Dodatkowo niektóre firmy całkowicie rezygnują z witryn internetowych na rzecz profili firmowych na portalach typu Facebook.

Jak wypromować firmę w internecie

Dobry marketing firmy.

Nie pozwól sobie na zupełny brak widoczności w internecie. Niezależnie czy prowadzisz i reprezentujesz firmę, a może budujesz modną w ostatnim czasie własną markę osobistą – musisz zaistnieć w sieci. Nowe technologie tak mocno zmieniły rynek, że reklama w gazecie czy telewizji po prostu może nie wystarczyć. Posiadanie własnej strony WWW i firmowego Facebooka to także zbyt mało.

 

Jak jeszcze wypromować firmę w internecie?

Reklama Twojej firmy w internecie może odbywać się na różne sposoby, a swoje produkty i usługi możesz sprzedawać także za granicą, np. na serwisach typu Amazon lub eBay. Może się okazać, że Twój produkt może być tam nawet kilkukrotnie droższy.

Wyższa marża = wyższy zysk

Ciekawym narzędziem od Google jest Market Finder. Sprawdzisz w nim za darmo, w jakich krajach Twój produkt może cieszyć się dużą popularnością.

 

 

Wypromuję Twoją firmę na portalu LinkedIn

Linkedin to świetny portal jeśli sprzedajesz usługi dla firm lub ludzi wykształconych i majętnych.

Na temat serwisu Linkedin poświęciłem obszerny, odrębny artykuł.

Przeczytaj koniecznie jeśli chciałbyś skorzystać z mojej pomocy i wypromować tam swoją firmę.

Linkedin – co to za portal i dla kogo jest przeznaczony?

 

Jak jeszcze wypromować firmę w internecie – dodatkowo porady.

Reklama dla wszystkich to reklama dla nikogo.

Zapewne niejednokrotnie otrzymałeś od kogoś ulotkę, która w żaden sposób Cię nie zainteresowała. Co z nią zrobiłeś?

Reklama powinna być dopasowana do Twoich odbiorców.  Dla przykładu: czy możesz zainteresować ucznia podstawówki ofertą studiów?

Reklama to inwestycja dość wysokiego ryzyka. Nie wszystkie bowiem działania mogą okazać się trafne i skuteczne. Warto więc próbować różnych kanałów marketingowych i różnych możliwości oraz dokładnie określić typ swojego pożądanego klienta. Ciągle powielanie błędnych działań marketingowych może nie tylko przynieść nieskuteczny efekt, stratę czasu, ale i ogromne straty pieniężne dla firmy. Warto więc śledzić efekty swojej pracy. Jeśli masz własną stronę internetową, to może to zrobić dzięki analityce internetowej, np. Google Analytics.

Swoją wiedzę na temat promocji firmy w sieci poszerzysz ZUPEŁNIE ZA DARMO zapisując się na kurs Google:

https://learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje

Dodatkowo otrzymasz CERTYFIKAT po zakończonym szkoleniu.

Więcej na temat darmowych szkoleń przez Internet przeczytasz także we wpisie poniżej:

Co można dostać za darmo w Internecie?

Jeśli jeszcze nie prowadzisz firmy i szukasz pomysłu na biznes, sprawdź także poniższy wpis:

Sprawdzone pomysły na biznes

Dodatkowo w tym artykule piszę na temat zarabiania uczciwych pieniędzy przez Internet:

Zarabianie w internecie w 2019 roku!

 

Kategorie: Marketing