fbpx

Jak zarabiać skutecznie prowadząc biznes?

Prowadzisz biznes lub chcesz dopiero zacząć i zastanawiasz się jak zarabiać skutecznie?

Kilka słów od autora:

Od zawsze podziwiałem ludzi, którzy potrafią robić rzeczy niezwykłe – niezwykłe dla mnie. Z wielkim bólem muszę przyznać, że kiepska ze mnie „złota rączka”. Nie znam się także na setkach innych rzeczy, które dla kogoś mogą być czymś wręcz banalnym. Jak zatem mogą zacząć na nich nich zarabiać pieniądze?

Nawet jednak jeśli nie jesteś najlepszy, to możesz być w czymś po prostu dobry lub dobrze kopiować i ulepszać pomysły innych! Co z tego jeśli nikt się o tym nigdy nie dowie?

 

Jak zarabiać skutecznie – pomnażanie kapitału.

Co to właściwie dla Ciebie oznacza? Swoje pieniądze możesz przeznaczyć na wiele różnych sposobów. Z pewnością nie pomnożysz szybko swojego kapitału trzymając oszczędności w skarpecie. Zapewne zauważyłeś także ze bogaci mogą bogacić się dużo szybciej dzięki inwestowaniu swojego kapitału w nowe produkty i usługi.

Nikt jednak nie lubi widoku pomniejszającego się salda na koncie bankowym. Są jednak rzeczy, na które warto wydać swoje pieniądze, aby w przyszłości zyskać jeszcze więcej. Niskie oprocentowanie na lokatach sprawia, iż ludzie szukają sposobów na pomnażanie swoich pieniędzy (przeczytaj więcej na ten temat >>tutaj<<).

Jeśli prowadzimy swoją własną działalność, kwestia wydaje się być dużo prostsza – pomyślmy nad rozwojem swojej firmy. Może być to np.: zatrudnienie pracowników, rozszerzenie oferty i zlecenie części zadań podwykonawcom lub freelancerom, czy dotarcie do nowych klientów dzięki marketingowi internetowemu. W wielu branżach większość sprzedaży generowana jest właśnie online. Musimy więc zaistnieć w sieci, a by dotrzeć do potencjalnych klientów.

w co inwestować pieniądze

 

Jeśli jeszcze nie prowadzisz firmy i szukasz pomysłu na biznes, sprawdź poniższy wpis:

Sprawdzone pomysły na biznes

Dodatkowo w tym artykule piszę na temat zarabiania uczciwych pieniędzy przez Internet:

Zarabianie w internecie w 2019 roku!

 

Jak zarabiać skutecznie z rozwagą?

Ostatnio będąc na szkoleniu usłyszałem ciekawą historię o rodzinie, która zawsze marzyła by mieć swój własny dom weselny. Tak bardzo zachłysnęli się oni pierwszymi zyskami jakie im przyniósł, że zapomnieli oni, że firma to nie tylko przychody, ale i koszty. Skonsumowali oni cały przychód na szybkie samochody i szybko zbankrutowali. Skupili się więc tylko na wydawaniu, pomijając koszty podatkowe, czy wypłaty dla pracowników. Zapomnieli oni także o reinwestowaniu tego co zarobili w dalszą promocję swojego domu weselnego i pozyskiwaniu nowych klientów.

 

W co inwestować – czy marketing to inwestycja?

Przemyślaną inwestycją może być więc dla Twojej firmy wcześniej wspomniany marketing online. Dobrze zorganizowana kampania marketingowa może przynieść twojej firmie rozwój, rozpoznawalność oraz zysk (uproszczając: możliwy przychód z reklamy będzie wyższy niż jej potencjalny koszt).  Musisz jednak znaleźć swój własny przepis na sukces lub zatrudnić do tego specjalistę.

 

Reklama dla wszystkich to reklama dla nikogo.

Reklama to inwestycja dość wysokiego ryzyka. Nie wszystkie bowiem działania mogą okazać się trafne. Warto więc próbować różnych kanałów marketingowych i różnych możliwości oraz dokładnego wyselekcjonowania swoich klientów. Ciągle powielanie błędnych działań marketingowych może nie tylko przynieść nieskuteczny efekt, stratę czasu, ale i ogromne straty pieniężne dla firmy. Warto więc śledzić efekty swojej pracy dzięki analityce internetowej, np. google analytics.

Zapewne niejednokrotnie otrzymałeś od kogoś ulotkę, która w żaden sposób Cię nie zainteresowała. Co z nią zrobiłeś?

Reklama powinna być spersonalizowana. Czy możesz zainteresować ucznia podstawówki ofertą studiów?

Refleksję pozostawiam Tobie.

 

Swoją wiedzę na temat promocji firmy w sieci poszerzysz ZUPEŁNIE ZA DARMO zapisując się na kurs Google:

https://learndigital.withgoogle.com/internetowerewolucje

Dodatkowo otrzymasz CERTYFIKAT po zakończonym szkoleniu.

 

Więcej na temat darmowych szkoleń przez Internet przeczytasz we wpisie poniżej:

Co można dostać w internecie za darmo?

 

Własna strona internetowa nie dla wszystkich?

Ciągle zmieniająca się technologia sprawiła, że jednym ze sposobów zarabiania i reklamowania jest sprzedaż swoich produktów poprzez własną stronę internetową. Jest ona wizytówką firmy i pierwszym źródłem informacji o firmie w sieci. Jak się jednak okazuje, nie wszystkie firmy korzystają z marketingu w Internecie za pomocą własnej strony WWW. Wprawdzie nie gwarantuje ona w żaden sposób rozwoju Twojej firmy, możesz jednak zyskać zaufanie w oczach klienta.

Szacuje się, że nawet ponad 50 proc. małych i średnich firm w Polsce strony WWW jeszcze nie ma.

Znacznie lepiej wypadają duże firmy (90 proc. z nich ma własne witryny).

digital marketing

 

Jak robią to Polscy przedsiębiorcy – sposoby promocji w sieci.

Od 2016 roku spada w Polsce liczba zarejestrowanych z rozszerzeniem .pl, choć pierwsze strony powstały już 28 lat temu! Dodatkowo niektóre firmy całkowicie rezygnują z witryn internetowych na rzecz profili firmowych na portalach typu Facebook.

Czy naprawdę możesz pozwolić sobie na taką ignorancję?

Nie pozwól sobie na zupełny brak widoczności w internecie. Niezależnie czy prowadzisz i reprezentujesz firmę, a może budujesz modną w ostatnim czasie własną markę osobistą – musisz zaistnieć w sieci. Nowe technologie tak mocno zmieniły rynek, że reklama w gazecie czy telewizji po prostu może nie wystarczyć. Swoje produkty i usługi możesz także sprzedać w inny sposób. Mogą to być zagraniczne serwisy typu Amazon lub eBay. Może się okazać, że Twój produkt może być nawet kilkukrotnie droższy za granicą.

Wyższa marża = wyższy zysk

Ciekawym narzędziem od Google jest Market Finder. Sprawdzisz w nim za darmo, w jakich krajach Twój produkt może cieszyć się dużą popularnością.

 

Jakie są Twoje sposoby promocji w sieci? Czy strona internetowa i konto na Facebooku może wystarczyć?