fbpx

Zastanawiasz się czy należy Ci się zwrot prowizji bankowej?

Spłaciłeś kredyt? Czy otrzymasz zwrot prowizji?

Na początek zastanówmy się czym właściwie jest konsolidacja. Konsolidacja kredytu lub konsolidacja rat to połączenie obecnych kredytów w jeden. Kredyt konsolidacyjny może być udzielony w tym samym banku co poprzednie kredyty (wtedy mówimy o konsolidacji wewnętrznej) lub innym banku, w którym dotychczas nie posiadaliśmy zobowiązań do spłaty. Dokładnie ta sama kwestia dotyczy konsolidacji kredytów firmowych.

 

Konsolidacja czy nowy kredyt?

Wielu kredytobiorców zastanawia się czy konsolidacja kredytów jest opłacalna? Ciężko opowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. W jednych przypadkach tak, w innych nie (w zależności od kosztów). Osoby, które łączą swoje kredyty w jeden, mają zwykle na celu wydłużenie okresu kredytowania, co pozwoli na płacenie niższej raty miesięcznej. Dodatkowo refinansując kilka kredytów, pozbywamy się problemu z pilnowaniem różnych terminów płatności.

 

Zwrot prowizji bankowej przy wcześniejszej spłacie kredytu gotówkowego

Należy pamiętać, że konsolidacja kredytu jest równa jego spłacie i zamknięciu. To oznacza, że w przypadku kredytu dla osób fizycznych należy Ci się zwrot części kosztów bankowych. O ile banki bez problemu zwracają niewykorzystaną składkę ubezpieczeniową, o tyle dużo trudniej uzyskać jest zwrot prowizji bankowej.

 

Co w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego?

W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu.

Z powyższego zapisu wynika, że spłacając lub konsolidując kredyt gotówkowy, należy Ci się także zwrot części prowizji bankowej. Obecnie działają na rynku usług finansowych kancelarie prawne, których celem jest odzyskiwanie prowizji bankowych.

 

Jeśli masz wątpliwości czy możesz odzyskać część swoich pieniędzy:

Współpracujemy z kancelarią, która pomoże Ci przeanalizować Twój przypadek indywidualnie, a także przygotować pismo do banku o zwrot należnych opłat i prowizji. Możesz więc odzyskać należne Tobie pieniądze.

Zapytaj nas o szczegóły poniżej.

Możesz także przeczytać nasz poprzedni wpis, w którym znajdziesz także informacje o kredytach udzielonych we frankach i inne porady kredytowe.

Na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu?

 

Formularz kontaktowy

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow/

 

 

Może zainteresować Cię także: