fbpx

Gdzie wziąć kredyt dla firm w 2020 roku?

Jedną z głównych wątpliwości naszych klientów jest między innymi gdzie wziąć i jaki wybrać kredyt dla firm. Bardzo wiele firm, szczególnie tych młodych, ma wątpliwości co do możliwości uzyskania finansowania swojego biznesu. Codziennie otrzymujemy bardzo dużo zapytań kredytowych i chcemy na nie odpowiedzieć w tym wpisie.

W poniższym artykule zostaną wyjaśnione wszystkie najważniejsze pojęcia i wątpliwości przedsiębiorców. Z tego wpisu dowiesz się więc wszystkiego na temat finansowania firmy w 2020 roku, począwszy od kredytu dla firm po leasing.

 

 

Szukasz kredytu dla firmy?

 Jesteśmy pośrednictwem kredytowym i pomożemy Ci otrzymać najlepszy kredyt firmowy bez dodatkowych opłat. Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami używając formularza na dole tej strony lub sprawdź naszą pełną ofertę: 

Kredyty dla firm

 

 

Kredyty dla firm – rodzaje kredytów

Kredyty bankowe dla przedsiębiorstw to przede wszystkim szybkie kredyty ratalne bez zabezpieczeń do 600 000 złotych na dowolny cel, inwestycyjne z zabezpieczeniem lub kredyty obrotowe.

Dodatkowo obecnie możesz skorzystać z zabezpieczeń programów rządowych i unijnych. Co możesz dzięki temu zyskać?

 

 

 Kredyt dla firm ze wsparciem unijnym 

 • Wyższa dostępna kwota kredytu
 • Wyższa przyznawalność dzięki zabezpieczeniu
 • Lepsze warunki cenowe
 • Wniosek online
 • Automatyczna decyzja kredytowa
 • Minimum formalności

Kredyt dla firm ze wsparciem unijnym

 

 

Kredyt gotówkowy dla prowadzących działalność gospodarczą

Jednoosobowa działalność gospodarcza, a kredyt gotówkowy.

Banki najchętniej udzielają finansowania jednoosobowym działalnością gospodarczym. Trudniej jest uzyskać kredyt spółkom. Dodatkowo najbardziej pożądaną formą rozliczeniową jest Księga Przychodów i Rozchodów lub Ryczałt.

 

 

Kredyt dla nowych firm 2020

Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z działalnością gospodarczą, to mamy dla Ciebie nie najlepszą informację. W zdecydowanej większości większość banków wymagane jest, aby firma działała na rynku przynajmniej 12 pełnych miesięcy. To oznacza, że ciężko jest otrzymać kredyt dla firmy w momencie, kiedy jest on bardzo potrzebny, czyli na początku. Jest jednak kilka wyjątków od tej reguły.

Po pierwsze jako nowa firma możesz starać się o kredyt pod zastaw nieruchomości, zwykle w kwocie do 50% wartości tej nieruchomości.

Po drugie kilka banków może udzielić finansowania w oparciu o przygotowany biznesplan. Niestety procedura przyznania takiego kredytu może być nieco dłuższa, a szanse na jego przyznanie są niepewne.

Po trzecie możesz skorzystać z faktoringu. Sprawdź co to jest faktoring tutaj:

Co to jest faktoring i na czym on polega?

Po czwarte możesz skorzystać z leasingu dla nowych firm:

Leasing dla nowych firm 2019

Po piąte możesz skorzystać z pożyczki pozabankowej dla nowych firm:

Szybka pożyczka dla nowych firm online

 

 

Kredyt dla firm po 6 miesiącach jej prowadzenia

Jeśli Twoja działalność gospodarcza działa na rynku już co najmniej 6 miesięcy, to jest szansa na uzyskanie kredytu firmowego pod warunkiem, że posiadasz obroty na swoim koncie firmowym lub kontynuujesz działalność, którą wykonywałeś wcześniej w ramach umowy o pracę lub należysz do grupy profesjonalistów. Najprościej będzie jednak uzyskać kredyt po 12 miesiącach od rozpoczęcia. Jeśli posiadasz spółkę to wcześniej możesz także uzyskać kredyt gotówkowy dla prezesa lub członka zarządu tej spółki.

 

 

Kredyt firmowy, a zawieszenie działalności

Co w sytuacji jeśli Twoja firma była zawieszona przez dłuższy czas i chcesz się ubiegać o kredyt? Zwykle będziesz musiał ponownie odczekać, aż minie pełny rok od jej wznowienia.

 

 

Czy kredyt firmowy jest widoczny w BIK?

Kredyt firmowy jest ujęty w BIKu firmowym. Będzie więc on widoczny w momencie, gdy bank pobierze (sprawdzi) zarówno raport prywatny (o osobie) jak i firmowy (o Twojej firmie).

 

 

Kredyt obrotowy dla firm

Zastanawiasz się co to jest i na czym polega kredyt obrotowy dla firm? Jest to wygodna forma finansowania z banku, w której przedsiębiorca otrzymuje do wykorzystania ustalony wcześniej limit. Z limitu może korzystać w dogodnym dla siebie momencie, gdy pojawią się jakieś większe wydatki podczas prowadzenia bieżącej działalności.

Kredyt obrotowy dla firm – na czym polega i który jest najlepszy?

 

 

Kredyt na oświadczenie, a działalność gospodarcza

Kredyt na oświadczenie dla prowadzących działalność jest dostępny tylko dla wybranych branż. Łatwo jest otrzymać kredyt dla wolnych zawodów na oświadczenie. Kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach jest zdecydowanie mniej dostępny dla innych firm. Jeśli jednak chodzi o wolne zawody to mowa jest tutaj o wysokich kwotach rzędu kilkaset tysięcy złotych, nawet jeśli działasz na rynku krótko. Bardzo dużą popularnością cieszy się chociażby kredyt firmowy dla lekarzy bez zaświadczeń.

Kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie to możliwość otrzymania finansowania Twojej firmy, w krótkim czasie i na bardzo uproszczonych zasadach.

 

 

Kredyt dla firm bez zaświadczeń o niezaleganiu

Jeśli masz problemy z płatnościami w urzędach, jest kilka banków, które nie będą wymagały od Ciebie dodatkowych zaświadczeń. Kredyt dla firm zadłużonych w ZUS lub Urzędzie Skarbowym jest więc możliwy. Kredyt na działalność gospodarczą bez zaświadczeń będzie jednak charakteryzował się nieco niższą kwotą niż w przypadku kredytu z zaświadczeniem.

Banki często nazywają taki rodzaj kredytu jako kredyt na spłatę zobowiązań wobec ZUS lub US. Banki udzielają go po to, byś mógł uregulować bieżące zaległości, a w przyszłości skorzystał z innego rodzaju kredytu.

Jeśli jednak masz problemy z BIK to nie otrzymasz kredytu z banku. W swojej ofercie posiadamy także produkty pozabankowe, są one jednak zdecydowanie droższe i będzie wymagane zabezpieczenie. Może być to jednak ostateczne rozwiązanie w przypadku firm w trudnej sytuacji.

 

 

Kredyt dla firm bez KRD

Ciężko jest otrzymać kredyt bankowy z wpisem do KRD. Jeśli jednak posiadasz taki wpis, łatwiej będzie Ci otrzymać Faktoring lub Leasing.

 

 

Zdolność kredytowa, a działalność gospodarcza

Kredyt na działalność gospodarczą bez dochodu, czyli czy można otrzymać kredyt bez zdolności? Jeśli Twój dochód jest niewielki, ale posiadasz przychody lub duże obroty na koncie, to mam dla Ciebie dobrą informację. Co najmniej kilka banków może udzielić Ci wysoki kredyt bez zabezpieczeń dla firmy na podstawie przychodów. Można więc rzec, że otrzymasz kredyt bez zdolności kredytowej dla swojej firmy, nawet z małym dochodem. Co ciekawe możesz otrzymać także kredyt dla firm ze stratą i to bez zabezpieczeń.

W wielu przypadkach kredyt dla firm na podstawie obrotów możesz otrzymać na pół miliona złotych, a nawet i więcej.

Ta sytuacja dotyczy jednak tylko jednoosobowych działalności gospodarczych. W przypadku spółek musisz posiadać dochód.

 

 

Kredyt konsolidacyjny dla firm

Kredyt konsolidacyjny to inaczej kredyt dla firm na spłatę jej bieżących zobowiązań, z możliwością dobrania nowych środków finansowych. Dzięki temu możesz płacić jedną ratę zamiast kilku, wydłużyć okres płatności czy zmniejszyć wielkość raty kredytowej. Bardzo często będziesz mógł także skonsolidować swoje prywatne zobowiązania w ramach kredytu firmowego. Bez dodatkowych zabezpieczeń możesz otrzymać kredyt nawet na 12 lat.

 

 

Szybki kredyt dla firm online

Czy jest możliwe uzyskanie szybkiego kredytu firmowego przez Internet? Oczywiście. Czasami banki proponują swoich aktywnym klientom ofertę „na klik”. Można więc powiedzieć, że jest to kredyt dla firm bez zaświadczeń o dochodach lub bez dokumentów finansowych.

Dodatkowo jeśli interesuje Cię kredyt dla nowych firm online, to bądź aktywny na swoim koncie firmowym. Rób przelewy, wpłaty i wypłaty. Nie będzie to wprawdzie kredyt na otwarcie Twojej firmy, ale bardzo często uzyskasz możliwość udzielenia wsparcia już po kilku miesiącach jej działania.

 

Możesz także skontaktować się z nami:

Pomożemy Ci uzyskać kredyt dla Twojej firmy z decyzją online.

tel. 724 905 372

 

 

Kredyt dla firm ranking 2020

Ranking kredytów dla firm 2020

Jaki jest więc najlepszy kredyt firmowy? Jeśli szukasz rankingu kredytów firmowych na 2020 rok, to muszę Cię nieco zmartwić. Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od indywidualnej oceny klienta, a wiele rankingów kredytów firmowych nie ma nic wspólnego z rzeczywistymi warunkami kredytu opisanymi w promocji.

 

 Współpracujemy z najlepszymi bankami w Polsce – pomożemy znaleźć Ci najlepsze rozwiązanie. Pamiętaj, aby samodzielnie nie wysyłać wielu zapytań na raz – to pozbawi Cię szansy na jakikolwiek kredyt w banku. 

 

Bez znajomości procedur i ofert wszystkich banków, klienci nie są w stanie samodzielnie ocenić, gdzie kredyt będzie najtańszy czy najlepszy. Ciężko jest także znaleźć rzetelny kalkulator kredytu firmowego, ponieważ koszty kredytu dla firm mogą być zupełnie inne dla dwóch różnych działalności gospodarczych.

Średnie oprocentowanie kredytów dla firm w 2020 roku jest także trudne do jednoznacznego ustalenia. Warunki cenowe są zależne między innymi od historii kredytowej, wyników finansowych, rodzaju działalności i długości jej istnienia. Jeśli chodzi o oprocentowanie to będzie to zwykle przedział od 5 do 10 % w skali roku. Prowizja może wynieść nawet 0%, np. w przypadku kredytu z gwarancją. Czasem możesz jednak spotkać się z dodatkowymi kosztami, np. ubezpieczeniem na życie.

 

 

Kredyt inwestycyjny dla przedsiębiorstw

Jeśli interesuje Cię  kredyty dla firm powyżej 1 mln złotych, będziesz prawdopodobnie potrzebował przedstawić dobre zabezpieczenie, np. nieruchomość. Nawet jeśli ta nieruchomość jest wyceniona na wysoką kwotę to może się okazać, że bank nie będzie chciał jej brać pod uwagę ze względu na jej kiepskie położenie. Dodatkowo bank przeliczy jej wartość według swoich obliczeń, co może sprawić, że jej wartość znacząco spadnie. Duże kredyty inwestycyjne dla małych firm są więc trudniejsze do uzyskania, niż kredyty gotówkowe dla firm na poziomie kilkuset tysięcy złotych.

 

Kredyt dla przedsiębiorcy na kwotę 600 tysięcy złotych – jaka będzie rata?

Obecnie niektóre banki posiadają w swojej ofercie kredyty ze wsparciem programów rządowych i unijnych, np. z poręczeniem banku BGK. Dzięki temu Twój kredyt może być tańszy, łatwiej dostępny i nie będzie wymagane dodatkowe zabezpieczenie. Co ciekawe procedura przyznania takiego kredytu jest bardzo krótka, a odpowiedź możesz otrzymać jeszcze w ten sam dzień. Czeka Cię więc minimum formalności.

Dla przykładu posłużmy się taką symulacją. Pamiętaj, że jest to jedynie wstępna kalkulacja, która dla każdego może być inna i nie stanowi oferty handlowej. Dodatkowo kredyt firmowy można wliczyć w koszty prowadzenia działalności;

Przyjęte założenia:

 • Kwota netto: 600 000 złotych
 • Okres spłaty kredytu: 12 lat
 • Oprocentowanie całkowite: 5%
 • Prowizja za udzielenie: 1%
 • Rata całkowita: 5604,84

 

Naszą pełną ofertę kredytową dla przedsiębiorstw sprawdzisz tutaj:

Kredyty dla firm

 

 

Leasing dla nowych firm

Jeśli szukasz innych form finansowania to pomyśl o leasingu dla nowej firmy jednoosobowej. Zdecydowanie prościej będzie Ci go otrzymać od kredytu. Z czego to wynika? Udzielenie kredytu dla nowej firmy jest dużo bardziej ryzykowne. W przypadku leasingu, łatwiej jest odzyskać leasingowaną rzecz, jeśli klient przestanie ją spłacać. Leasing na początek Twojej działalności może więc okazać się dobrym rozwiązaniem.

 

Czy można otrzymać leasing dla nowych firm bez wpłaty własnej?

Zwykle nie. Po pierwsze nie wszystkie instytucje chcą udzielać leasingu nowym firmom. Jeśli jednak to robią, to zwykle wymagają niewielkiej wpłaty własnej na początek.

 

Gdzie najłatwiej dostać leasing?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ na rynku finansowym działa obecnie bardzo dużo leasingodawców. Wszystko zależy od tego co chcesz wziąć w leasing. Niektóre firmy mogą leasingować więcej przedmiotów niż inne.

 

Gdzie najlepiej wziąć leasing na samochód?

Leasing dla młodych przedsiębiorców wygląda podobnie także w przypadku samochodów. Wszystko zależy od parametrów takich jak: okres, wpłata wstępna czy cena wykupu pojazdu.

 

Najtańszy leasing dla nowych firm

Zwykle warto porównać oferty kilku firm, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie. Często może się okazać, że dany model samochodu będzie miał dużo niższą cenę niż w innej firmie. Dodatkowo przeczytaj wpis na temat porównania kredytu gotówkowego i kredytu samochodowego:

Zakup samochodu na kredyt – o czym powinieneś wiedzieć

 

Jak sprawdzić czy dostane leasing?

Zwykle doradca jest wstępnie wstanie ocenić szansę na jego udzielenie. Ostateczną odpowiedź otrzymasz jednak po zaakceptowaniu oferty i dostarczeniu kompletu wymaganych dokumentów.

 

Jakie warunki trzeba spełnić żeby dostać leasing?

Jeśli zastanawiasz się co leasingodawcy sprawdzają przy udzielaniu leasingu, to jest to przede wszystkim profil firmy, jej kondycja finansowana oraz przedmiot leasingu.

Pamiętaj, że podstawą uzyskania leasingu lub kredytu bankowego jest posiadanie pozytywnej historii w BIK. Są jednak firmy leasingowe, które udzielą leasing z negatywnym wpisem w BIG i KRD.

 

 

Kredyty dla firm 2020 – podsumowanie

Obecnie istnieje wiele banków i instytucji finansowych, które mogą udzielić kredytu dla małych przedsiębiorstw. Jeśli działasz przynajmniej 12 miesięcy, zdecydowanie najłatwiej jest uzyskać kredyt do miliona złotych dla Twojej firmy na dowolny cel, np. na zakup nieruchomości.

W zasadzie w przypadku jednoosobowej działalności, ciężko jest rozgraniczyć majątek prywatny od firmowego. Wiele osób zastawia się więc czy kredyt firmowy można przeznaczyć na cele prywatne. Dzięki przeznaczeniu środków na dowolny cel, nie musisz udokumentować na co przeznaczyłeś swoje środki z banku.

Kredyt dla nowych firm bez zabezpieczeń (kredyt dla firm działających poniżej roku) jest jednak zdecydowanie trudniejszy do uzyskania, a w tym przypadku warto rozważyć leasing dla nowo otwartej firmy.

Jeśli chodzi natomiast o otrzymanie wyższych kwot niż kilkaset tysięcy złotych (nawet dla firm działających na rynku bardzo długo), procedura jest już zupełnie inna i nie wszystkie banki mają w ogóle w ofercie możliwość udzielenia tak wysokich sum.

Pamiętaj, że w przypadku gdy masz problemy z BIK lub innymi bazami, możesz się starać o kredyt dla firm pozabankowy.

 

Skontaktuj się z doświadczonym specjalistą kredytowym.

Za darmo ocenimy dla Ciebie szanse uzyskania kredytu i dowiesz się gdzie najłatwiej otrzymać kredyt dla firmy.

Gdzie wziąć kredyt dla firm w 2019 roku?Zapytaj o szczegóły naszej oferty kredytowej dla firm poniżej.

 

Formularz kontaktowy

 

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow