fbpx

Polisolokaty 2019 – jak się wycofać z kiepskiej inwestycji

Polisolokata, a ubezpieczenie na życie.

Na początek zastanówmy się czym właściwie są polisolokaty. Termin polisolokata to określenie ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UKF). Z założenia polisolokata miała więc być świetnym, długoterminowym produktem inwestycyjnym, dającym dodatkowo poczucie bezpieczeństwa i zysk większy niż na zwykłej lokacie. Piękne założenie okazało się jednak zupełnie inne w rzeczywistości. Można powiedzieć, że polisolokaty doczekały się nawet swojej własnej afery.

 

Czy polisolokata jest instrumentem finansowym?

Trzeba mieć na uwadze, że polisolokaty były oferowane przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe i banki jako odrębny od lokat produkt. Początkowo miały one na celu uniknięcie podatku Belki. Podobna nazwa nie jest oczywiście przypadkowa. Połączenie słów polisa jak i lokata miało kojarzyć się bowiem  klientom pozytywnie oraz bezpiecznie. W praktyce jednak zainwestowany kapitał na polisolokacie, mógł mocno ulec uszczupleniu. Po pierwsze klient zawierał długoterminową umowę na okres co najmniej 10 lat. Po drugie, wpłacone na polisolokatę środki, były obarczone ryzykiem inwestycyjnym,  różnymi opłatami i dużą karą umowną za wypowiedzenie umowy polisolokaty (nawet 90% utraty środków). Z tego tytułu zaczęły więc padać pytania: jak odzyskać pieniądze z polisolokaty w przypadku wcześniejszej rezygnacji.

 

 

Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Wiele osób wciąż zastanawia się więc jak zrezygnować z polisolokaty lub jak odzyskać swoje pieniądze w przypadku, kiedy zostali już obciążeni opłatą likwidacyjną. Z produktu skorzystało bowiem wiele milionów niezadowolonych Polaków. Jak się ponownie okazuję, niestety nie wszystkie dostępne na rynku produkty finansowe są w 100% bezpieczne i przemyślane.

Z jednej strony można by winić doradców, a z drugiej klientów, którzy nie do końca przemyśleli swoją inwestycję. W każdym razie istnieje proste rozwiązanie tej sytuacji.

 

Polisolokaty 2019 – jak się wycofać?

Jeśli posiadałeś lub posiadasz polisolokatę i chcesz się dowiedzieć, czy należy Ci się jakiś zwrot pieniędzy – skontaktuj się z nami. Współpracujemy z kancelaria prawą, która bezpłatnie przeanalizuje Twój przypadek, dochodzi Twoich roszczeń i pomoże Ci odzyskać należne Tobie pieniądze. Nie ponosisz przy tym żadnego ryzyka i nie uiszczasz żadnych opłat wstępnych.

Skontaktuj się używając formularza na dole tej strony, by uzyskać więcej informacji na temat wypłaty z polisolokat.

 

Formularz kontaktowy

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow

 

 

Może zainteresować Cię także:

error

Porozmawiaj z ekspertem - odbierz bezpłaną konsultację online.