fbpx

Który bank najlepiej liczy ryczałt w 2019 roku?

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, a kredyt? W poprzednim wpisie na temat kredytów firmowych wspomnieliśmy, że banki najchętniej udzielają kredytu dla firm rozliczających się na podstawie Księgi Przychodów i Rozchodów. Na ten temat przeczytasz więcej poniżej.

Gdzie wziąć kredyt dla firm w 2019 roku?

Można więc powiedzieć, że Książka Przychodów i Rozchodów dla banku nie stanowi problemu i najwięcej firm rozlicza się właśnie w ten sposób. Jak jednak dostać kredyt na firmę w przypadku ryczałtu?

 

Ryczałt –  jakie dokumenty do kredytu będą potrzebne?

Standardowo będą to podstawowe dane osobowe oraz dane finansowe Twojej firmy.

Wymagane dokumenty finansowe firmy na ryczałcie do kredytu to:

 • PIT 28 za ostatni rozliczony rok
 • ewidencja przychodów z aktualnego roku

Dodatkowo mogą być wymagane:

 • wyciągi z konta bankowego
 • potwierdzenie niezalegania w ZUS i Urzędzie Skarbowym

 

Działalność gospodarcza, a ryczałt i kredyt dla firm

Aby otrzymać kredyt firmowy lub kredyt obrotowy Twoja firma powinna istnieć na rynku co najmniej 1 pełny rok lub niekiedy pół roku. Pamiętaj, że niewiele banków ma swojej ofercie możliwość udzielenia kredytu dla ryczałtowców, pomożemy Ci jednak wybrać najlepszą ofertę.

 

 

 Ubiegając się o kredyt firmowy  na ryczałcie, możesz liczyć na kwotę do 150 000 złotych bez dodatkowych formalności i zabezpieczenia. Decyzję o przyznaniu kredytu otrzymasz nawet tego samego dnia. 

 

 

Czy można pożyczyć pieniądze jeśli firma na ryczałcie działa krócej niż rok?

Istnieje możliwość skorzystania z pożyczki pozabankowej. W tym przypadku można pożyczyć przez internet nawet 20 000 złotych podając podstawowe dane.

Szybka pożyczka dla nowych firm online

 

 

 jaki bank dla ryczałtowcówJeśli jednak chcesz skorzystać z kredytu bankowego i dowiedzieć się jaki bank jest aktualnie najlepszy dla ryczałtowców, skontaktuj się z nami wypełniając formularz u doły tej strony.

Za pomoc w udzieleniu kredytu nie zapłacisz dodatkowej opłaty, a indywidualną ofertę możesz otrzymać jeszcze w ten sam dzień.

Możesz także sprawdzić naszą pełną ofertę tutaj:

Kredyty dla firm

Lub znaleźć nas na portalu Facebook.

 

Ryczałt, a kredyt gotówkowy

Zamiast kredytu firmowego możesz także skorzystać z kredytu gotówkowego. Biorąc kredyt gotówkowy dla ryczałtowca możesz także przeznaczyć środki na zupełnie dowolny cel.

 

  Jak bank oblicza dochód z ryczałtu?

  Każdy bank ma własną metodę liczenia zdolności i trudno jednoznacznie znaleźć odpowiedź na pytanie, który bank najkorzystniej liczy zdolność kredytową w przypadku ryczałtu. W tym przypadku najważniejsze dla banku są obroty firmy w roku ubiegłym i bieżącym. Ważne jest także podanie stawki ryczałtu, na podstawie której wyliczana jest przez bank zdolność kredytowa.

  Dodatkowo niektóre banki opierają się na prognozach, czyli możliwym rozwoju firmy w przyszłości.

   

  Kredyt firmowy na mieszkanie

  Środki z kredytu firmowego mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mimo że kredyt firmowy można otrzymać dużo szybciej bez zbędnych formalności, to jest to produkt droższy niż kredyt hipoteczny dla ryczałtowca.

   

  Formularz kontaktowy