fbpx

Faktoring online dla małych firm

Faktoring online dla małych firm nie jest nowym rozwiązaniem finansowym, choć bardzo wielu przedsiębiorców nadal nie wie do czego służy.  Ta usługa finansowa jest przeznaczona dla firm, które prowadzą sprzedaż towarów i usług innym firmom lub instytucjom, wystawiając im faktury z odroczonym terminem płatności. Faktoring online jest więc przeznaczony dla każdego, kto ma zatory płatnicze lub sam ma problem z płatnościami (faktoring odwrotny).

Bardzo często mimo braku płatności ze strony odbiorcy, powstaje w tym czasie konieczność zapłaty podatku dochodowego i wielu innych kosztów stałych, takich jak: wynagrodzenie dla pracowników, składki ZUS, czy zakup surowców. To z kolei może spowodować poważne problemy finansowe każdej firmy, która ma kłopot z otrzymywaniem płatności na czas, od swoich kontrahentów.

Można by rzecz, że sama faktura nie jest dla nas jeszcze żadną wartością, a dopiero środki, które za nią wpłyną. W przypadku skorzystania z pomocy faktora, środki można otrzymać jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej następnego dnia po zgłoszeniu faktury.

 

Faktoring online to produkt oparty o cesję nieprzeterminowanych należności.

 

Rozwiązaniem problemów z nieterminowanymi płatnościami może więc być usługa faktoringu. Co ciekawe zawarcie umowy z faktorem jest zwykle szybsze niż przy umowie kredytowej, a ocena zdolności kredytowej ma tutaj mniejsze znaczenie. Faktoring można otrzymać także gdy bank odmówił kredytu, np. mając nieco gorszą historię w BIK lub wpis do bazy KRD. To także dobra opcja dla firm, które działają krócej niż rok. Nie ma także wykluczeń z uwagi na branżę danej firmy. Produkt jest więc przeznaczony także dla branż podwyższonego ryzyka takich jak branża budowlana i transportowa.

 

 Skontaktuj się z nami na dole tej strony – pomożemy Ci znaleźć najtańszy faktoring online. 

 

Faktoring online dla małych firm – na czym polega?

Niektórzy nazywają tą usługę finansowaniem faktur. Prawda jest jednak taka, że ta forma finansowania ma do za oferowania o wiele więcej. Do 400 000 złotych wystarczą wyciągi z konta bez wniosków papierów.

Do dyspozycji mamy kilka różnych produktów, w przypadku których spotykamy się z trzema stronami transakcji:

 • Klient
 • Kontrahent
 • firma faktoringowa (Faktor)

 

Faktoring online dla małych firm – rodzaje

Faktoring pełny – faktoring bez regresu

Faktor przejmuje ryzyko niewypłacalności przyszłego dłużnika.

 

Faktoring niepełny – z regresem

Faktor nie przejmuje ryzyka niewypłacalności dłużnika.

 

Faktoring jawny (otwarty)

Dłużnik zostaje zawiadomiony o fakcie zawarcia umowy z Faktorem.

 

Faktoring tajny (cichy)

Dłużnik nie zostaje poinformowany o fakcie zawarcia umowy z Faktorem.

 

Faktoring odwrotny (odwrócony)

Faktury do finansowania przekazuje nie dostawca, ale odbiorca. Faktor pokrywa więc należność z wystawionych przez dostawców faktur.

Mówiąc inaczej: Kupujący (klient) może dzięki temu rozwiązaniu odroczyć termin swojej płatności za zakupy od odbiorcy (kontrahenta). 

 

Faktoring pojedynczy

Do faktora przekazywane są tylko wybrane faktury. To świetna opcja jeśli potrzebujesz finansowania jedynie od czasu do czasu.

 

Faktoring globalny

Do Faktora trafiają wszystkie faktury wystawiane zgłoszonym i zaakceptowanym klientom.

 

Faktoring online dla małych firm – jakie są korzyści dla klienta?

 • proces kredytowy online
 • wysokie dostępne kwoty
 • dostęp do zamrożonej gotówki w fakturach
 • prostota, oszczędność czasu i niewiele formalności
 • poprawa konkurencyjności firmy przy wydłużeniu terminu płatności dla odbiorców
 • wzrost bezpieczeństwa biznesu poprzez weryfikację kontrahenta, wsparcie w monitoringu i windykacji płatności

 

Sprawdź dostępne rodzaje faktoringu online poniżej.

Może także Cię zainteresować oferta finansowania pozabankowego:

Kredyt pozabankowy dla firm z zabezpieczeniem

 

Finansowanie Sprzedaży

Klient wystawia FV Kontrahentowi, następnie przekazuje ją do finansowania, by otrzymać pieniądze. Następnie Kontrahent oddaje środki Faktorowi.

 

Faktura na raz

Klient wystawia FV Kontrahentowi, następnie przekazuje ją do finansowania, by otrzymać pieniądze. Następnie Klient oddaje środki Faktorowi.

 

Finansowanie Zakupów

Klient przekazuje do finansowania FV, którą otrzymał od dostawcy. Następnie Faktor opłaca FV dostawcy. Następnie Klient zwraca środki.

 

Faktoring online dla małych firm – nasza oferta

Obecnie współpracujemy z kilkoma firmami w Polsce, które swoją ofertą kierują szczególnie mocno do małych firm, niezależnie od wykonywanej branży. Także dla tych, którzy mających problem ze zdolnością kredytową. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły oferty.

 

Faktoring online dla nowych firm

Jakie warunki musisz spełnić? Twoja firma powinna działać minimum 6 miesięcy dla finansowania sprzedaży i co najmniej rok dla finansowania zakupów. Są jednak wyjątki i czasem firma może działać nawet krócej niż pół roku.

 

Z usługi mogą skorzystać:

 • jednoosobowe działalności gospodarcze
 • spółki z o.o., cywilne i jawne

 

Inne przydatne informacje

Faktoring online nie obniża zdolności kredytowej i nie jest dla firmy zobowiązaniem. Nie jest także wymagane dodatkowe zabezpieczenie, np. hipoteka. Co ciekawe firma może otrzymać finansowanie nawet jeśli jest na stracie.

Jedynym dokumentem potrzebnym do wydania decyzji jest wyciąg z konta bankowego za okres 6 ostatnich miesięcy.

 

Szybki faktoring online

Skontaktuj się z nami.

Otrzymasz decyzję nawet w godzinę w przypadku automatycznej weryfikacji. W przypadku jeśli Twój wniosek trafi do analityków, otrzymasz odpowiedź  maksymalnie następnego dnia.

 

Formularz kontaktowy

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow