fbpx

Blog o podróżach po świecie, czyli tanie podróżowanie po raz kolejny na blogu Fabryki Finansów

Interesuje Cię blog o podróżach po świecie? A co powiesz na coś więcej?

Coraz więcej osób szuka w sieci pomysłów na tanie podróżowanie na blogach. Zimne drinki na plaży w upalne dni, tropikalna wyspa, błękitna woda.. to marzenie wielu Polaków.

Sposobów na tanie podróżowanie znajdziecie w internecie mnóstwo, a blogi o podróżach po świecie oferują wiele informacji.

Nie wszystkie są jednak skuteczne i bezpieczne. Jak się jednak okazuje, podróże za małe pieniądze to nie wymysł. Nawet odległe zakątki świata nie muszą być drogie i niedostępne.

Co powiecie na upalne dni w zimie :)?

podróżowanie blog

Święta Bożego Narodzenia w Dubaju – materiał własny

 

Przez ostatnie kilka lat przetestowałem dużo różnych możliwości i sposobów. Sposoby na tanie lokalne podróże, a także najbardziej luksusowe formy taniego podróżowania po świecie, przedstawiłem w moim kursie o tanich podróżach po świecie.

 

Blog o podróżach po świecie vs kurs online?

Dlaczego warto skorzystać z kursu, a czego nie znajdziesz na innych blogach podróżniczych?

Przede wszystkim w moim kursie na platformie Udemy o tanich podróżach, znajdziesz wiele praktycznych informacji. Najważniejsze jest jednak to, że krok po kroku pokażę Ci jak znaleźć najlepsze i najtańsze wakacje.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej sprawdź sam:

Przejdź do kursu online

 

Przeczytaj także odpowiedzi na problemy początkujących podróżników.

 

Tanie podróżowanie na własną rękę

Dlaczego wakacje na własną rękę stały się tak popularne? Po pierwsze nie jesteś od nikogo uzależniony. Możesz wybrać dogodny dla siebie termin i kierunek, który nie jest dostępny za pośrednictwem biura podróży. Dodatkowo możesz na tym sporo zaoszczędzić.

podróżowanie blog 2019

Wakacje w Grecji

 

Samodzielne podróże

Podróżowanie uczy także samodzielności, samodyscypliny i dobrej organizacji. Te umiejętności przydadzą Ci się w wielu innych aspektach życia. W przeciwieństwie do korzystania z usług biur podróży lub wycieczek zorganizowanych, musisz samodzielnie zająć się kupnem biletów, sprawdzeniem dostępności hotelu czy poszukaniem informacji o atrakcjach i zabytkach.

 

Tanie wakacje za granicą 2019

Polska to piękny kraj. Kocham zarówno morze jak i góry. Czasem jednak warto sprawdzić jak mieszkają inni mieszkańcy globu. Internet daje obecnie wiele możliwości, a tanie podróże po świecie są prostsze niż kiedykolwiek.

 

Jak zorganizować podróż samemu?

Zastanawiasz się jak zaplanować wyjazd za granice? Na początek ustal kierunek podróży. Dodatkowo sprawdź kiedy wypadają święta i wolne od pracy dni, które będziesz mógł wykorzystać na swoją podróż bez korzystania z dodatkowego urlopu. Sprawdź także ceny żywności, atrakcji czy ceny paliwa w docelowym miejscu podróży.

blog o podróżach po świecie 2019

Rzym 2019

 

Jak tanio zaplanować podroż?

Swoją podróż warto zaplanować z wyprzedzeniem, by zaoszczędzić pieniądze na rezerwacji noclegu czy kupnie biletów na samolot.

 

Pierwszy wyjazd za granicę

Wyjazd za granicę na wakacje, to przede wszystkim doskonały sposób, aby nauczyć się czegoś nowego. Dla niektórych nowością może być już sam pobyt na lotnisku. Procedura odprawy bagażowej czy przejście przez bramki nie jest niczym skomplikowanym, choć całkiem niedawno jeden z pasażerów chciał wziąć na podkład piłę mechaniczną!

Upewnij się więc:

  • jaki bagaż możesz ze sobą zabrać,
  • czego nie możesz wnieść do samolotu.

Czy wiesz, że do Dubaju, o którym opowiadam w moim kursie Jak tanio podróżować po świecie na własną rękę, nie możesz przewieźć maku? Jest on traktowany jako narkotyk.

 

Jak przygotować się do wakacji za granicę?

Zanim znajdziesz się za granicą – poczytaj lub obejrzyj nagrania innych turystów. Na blogach i Youtube dowiesz się wiele o zwyczajach panujących za granicą, co warto zobaczyć lub co warto kupić w danym kraju.

 

Co zabrać na wakacje za granicę?

Oprócz tego co nie wolno, warto zastanowić się także co warto wziąć ze sobą w podróż po świecie.

Z pewnością musisz zabrać ze sobą paszport (o ile w danym kraju jest konieczny). Warto także wziąć ze sobą coś do jedzenia na drogę. Jeśli chcesz brać ze sobą kosmetyki lub krem do opalania, to sprawdź ich pojemność. Płyny powyżej 100 ml musisz umieścić w bagażu rejestrowanym.

Nie zawsze konieczne jest branie dużej ilości gotówki w obcej walucie. Na temat tanich sposobów płacenia za granicą możesz przeczytać tutaj:

Jak najtaniej wymienić walutę? Banki ich nienawidzą!

Wakacje za granicą – o czym jeszcze należy pamiętać?

Z pewnością warto zapoznać się z panującymi w danym kraju zwyczajami i religią. To co dla nas jest normalne, w innym państwie możesz okazać się niewskazane lub nawet obraźliwe. Warto także sprawdzić jak nie dać się oszukać. W wielu miejscach na świecie możemy spotkać się ze sprzedawcami, którzy będą chcieli nas „naciągnąć” na różnego rodzaju produkty i usługi.

 

Gdzie najtaniej na wakacje?

Wakacje mogą dla każdego oznaczać zupełnie co innego. Dla jednych może być to wycieczka w góry, a dla innych leżenie na plaży. Jeśli jednak zastanawiasz się gdzie wybrać się najtaniej na wakacje, przede wszystkim pomyśl o krajach poza strefą euro.

Kilka dni tanio możesz spędzić choćby we Lwowie. Sprawdź mój film poniżej.

 

Tanie wczasy za granicą z opcją all inclusive

Mimo, że jestem zwornikiem podróży samemu, tanie wakacje możesz także znaleźć kupując wycieczkę za pośrednictwem biura podróży. Najlepiej zrobić to na ostatnią chwilę.

 

Jak dużo podróżować?

Z pewnością wiele zależy od tego co robisz na co dzień, czym się zajmujesz lub jaką masz pracę. Wychodzę z założenia, że należy robić to po prostu jak najczęściej. Nigdy nie wiesz co przyniesie jutrzejszy dzień.

 

Bardzo niskobudżetowe podróżowanie

Są tacy, którym nie straszny jest brak komfortu. Nocować możesz w namiocie, w samochodzie lub znaleźć hostel za pół darmo w pokoju wieloosobowym.

 

 

Podróże po świecie bez pieniędzy?

Czy dzikie podróże bez pieniędzy są możliwe? Z pewnością jest na to kilka sposobów. Po pierwsze możesz zacząć od podróży autostopem. W ekstremalnych przypadkach możesz nocować nawet pod gołym niebem 🙂

 

Jak zarobić na podróże?

Na temat zarabiania przez internet napisałem już wiele wpisów. Sprawdź ten poradnik:

Jak zarabiać przez internet – spryciarze pokazują najlepsze sposoby

Zawody umożliwiające podroże

Jak pracować i podróżować? Na temat pracy zdalnej, dzięki której możesz podróżować, przeczytaj tutaj:

Jak wygląda praca zdalna i kim jest freelancer?

 

Zarabianie na podróżach, czyli jak żyć podróżując…

Czy jest możliwe zarabianie na podróżach? Tak, ale wymaga to czasu i zaangażowanej społeczności. Najlepszy Youtuberzy zarabiają dzięki nagrywaniu filmów na temat podróży. Swoje przychody czerpią z:

  • płatnych reklam, które wyświetlają się podczas oglądania filmów przez użytkowników serwisu,
  • lokowania produktów innych firm i sponsorów,
  • wsparcia z programu Patronite.

 

Dlaczego warto podróżować?

Bardzo łatwo znajdziesz odpowiedź na to pytanie po pierwszej swojej podróży. W każdym razie mówi się, że podróże kształcą i nie sposób się z tym nie zgodzić.

 

Nadal zastanawiasz się: jak zacząć podróżować?

 

Blog o podróżach po świecie to świetne rozwiązanie żeby dowiedzieć się więcej naszej planecie i spojrzeć na świat oczami innych.

Jeśli jednak chcesz dowiedzieć jak to robić samemu… Przygotowałem dla Ciebie ogromną dawkę wiedzy na temat tanich podróży po świecie. Gwarantuję Ci, że zaoszczędzisz sporą ilość pieniędzy i dowiesz się znacznie więcej o tanim podróżowaniu na własną rękę.

Przejdź do kursu online

 

 

Może zainteresować Cię także:

error

5 najlepszych sposobów na oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy