fbpx

Kredyty dla firm – co powinieneś wiedzieć?

Kredyty dla firm są jedną z usług skierowanych do przedsiębiorców i stanowią duże wsparcie w rozwoju biznesu. W momencie kiedy firma się rozwija lub ma chwilowe problemy z obsługą bieżących płatności, przedsiębiorcy bardzo często wnioskują o dodatkowe wsparcie ze strony banku. Potocznie nazywany kredyt na firmę przeznaczany jest więc najczęściej na:

  • zakup towaru,
  • sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności gospodarczej,
  • konsolidację obecnych kredytów,
  • inne bieżące wydatki.

O czym jednak należy pamiętać decydując się na kredyt na działalność gospodarczą?

 

Kredyty dla małych firm

Przede wszystkim banki dzielą klientów na różne grupy. Jedną z nich są mikroprzedsiębiorcy, zatrudniający do 10 pracowników i osiągający przychody roczne poniżej 2 milionów euro. Dla banku jednak kwestia ilości zatrudnianych pracowników to sprawa drugorzędna. Zdecydowanie ważniejsze jest to jak długo działa dana firma i jakie przychody roczne osiąga.

Obecnie posiadamy w ofercie kredyty dla firmy z poręczeniem unijnym i wsparciem rządowym na dowolny cel.

Co wyróżnia taki kredyt? To nie jest dotacja bezzwrotna, ale możesz liczyć na lepsze warunki cenowe, wysoką kwotę kredytu i długi okres spłaty.

Więcej informacji na temat finansowania biznesu:

Gdzie wziąć kredyt dla firm w 2019 roku?

 

Kredyty dla firm, a konsolidacja kredytów firmowych

Konsolidacja to połączenie kilku kredytów w jeden. Jeśli więc posiadasz już na swoim koncie kredyty i nie jesteś zadowolony z ponoszonych opłat i prowizji w swoim banku, to możesz to zmienić. Konsolidacja to także świetny sposób jeśli meczą Cię zbyt wysokie raty miesięczne i chcesz wydłużyć okres kredytowania.

 

Kredyty inwestycyjne dla małych firm

Przypominamy, że środki z kredytu firmowego możesz przeznaczyć na dowolny cel. Jeśli jednak interesuje Cię duży kredyt inwestycyjny, najprawdopodobniej bank będzie wymagał od Ciebie dobre zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Najbardziej pożądanym zabezpieczeniem jest budynek, np. lokal użytkowy. Zdecydowanie trudniej jest zabezpieczyć się na gruncie.

 

Kredyt inwestycyjny dla nowych firm

Co jeśli Twoja firma działa krócej niż rok?

Podobnie jak powyżej wygląda sytuacja przy kredytach inwestycyjnych dla nowych firm. Bez zabezpieczenia na nieruchomości, takiej jak dom czy mieszkanie, nie otrzymasz kredytu inwestycyjnego.

Możesz jednak skorzystać z pożyczki dla biznesu. Więcej przeczytaj tutaj:

Pożyczka dla nowych firm online

 

Kredyt gotówkowy dla firm

Kredyty dla mikroprzedsiębiorców charakteryzują się szybkością ich uzyskania, a pojęcie szybki kredyt dla firm wcale nie jest kłamstwem. Jednakże jako przedsiębiorca możesz skorzystać także z innej opcji niż kredyt firmowy. Możesz występować o kredyt jako osoba fizyczna, wnioskując o zwykły kredyt gotówkowy, na podstawie danych dochodowych z Twojej firmy.

Jaka jest różnica w przypadku tych dwóch rozwiązań? Przede wszystkim kredyt firmowy jest zwykle tańszym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy. Dodatkowo kredyty gotówkowe dla firm oferują najczęściej niższe możliwe do uzyskania kwoty.

 

Kredyt dla firm bez BIK

Obecnie wszystkie banki weryfikują BIK swoich klientów. Jeśli potrzebujesz środków, ale masz problemy z BIK, sprawdź ofertę pożyczek pozabankowych.

Kredyt pozabankowy dla firm z zabezpieczeniem

 

Kredyt dla rolników na dowolny cel

Jeśli oprócz działalności gospodarczej prowadzisz także gospodarstwo rolne, w swojej ofercie mamy także kredyty dla rolników.

 

Kredyt samochodowy dla firm

Kredyt firmowy to także możliwość przeznaczenia środków na samochód. Jeśli jednak zastanawiasz się czy korzystny jest kredyt samochodowy, sprawdź ten wpis:

Kredyt na samochód – o czym powinieneś wiedzieć?

 

Leasing dla nowych firm

Jeśli myślisz nad kupnem samochodu lub innego sprzętu do swojej firmy, pomyśl nad leasingiem. Współpracujemy z wieloma firmami leasingowymi i przedstawimy Ci najlepszą propozycję leasingową.

 

Jakie inne produkty kredytowe posiadamy w ofercie?

Posiadamy bardzo szeroką gamę produktów. Jest to między innymi:

 

Jaki jest najlepszy kredyt dla firm?

Jaki jest więc najlepszy kredyt dla firm? Nie da się na to pytanie odpowiedź jednoznacznie. Wszystko zależy od klienta, jego branży czy długości prowadzenia firmy. Dodatkowo oferty banków nieustannie się zmieniają i „przeciętny Kowalski” nie jest w stanie sam porównać wszystkich ofert, bez pomocy doświadczonego specjalisty.

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie. Za pomoc w pośrednictwie finansowym nie zapłacisz dodatkowych opłat. Jeśli nie masz pewności czy skorzystanie z usług eksperta to dobre rozwiązanie, przeczytaj informacje poniżej.

 

Kim jest ekspert kredytowy lub doradca kredytowy?

Obydwa te pojęcia są używane przez wiele osób zamiennie. Ekspert, doradca lub pośrednik finansowy, to nazwa dla zawodu lub osoby, która pomaga w uzyskaniu kredytu. Zajmuje się więc pośrednictwem kredytowym.

Fabryka Finansów to pośrednik kredytowy, który w swojej ofercie ma najlepsze produkty finansowe dla firm (zarówno te bankowe, jak i pozabankowe).

Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci uzyskać najlepsze finansowanie dla Twojej firmy.

Formularz kontaktowy

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow

 

 

Może zainteresować Cię także: