fbpx

Karta Revolut – co to jest i czy warto z niej korzystać?

Nadal zastanawiasz się co to jest Revolut? W poprzednim wpisie opisałem swoją recenzję, czyli czym jest Revolut i jak działa.

W skrócie mówiąc jest to aplikacja, która pozwala wymieniać waluty po korzystnym kursie (niski spread).

Spread to różnica pomiędzy kupnem, a sprzedażą danej waluty. Im niższy, tym lepiej.

Z uwagi na dużą ilość zapytań dotyczących zakładania rachunku i zamawiania karty, zamieszczam FAQ.  Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie tej darmowej karty. Więcej informacji i kompletny cennik usług znajdziesz także na oficjalnej stronie aplikacji.

 

Uwaga!

Przez 21 dni możesz odebrać kartę Revolut za darmo i otrzymać 25 zł na start.

Odbierz kartę Revolut i 25 PLN

 

 

Jeśli zamiast czytania wolisz oglądać, sprawdź moją recenzję karty Revolut:

 

Revolut FAQ

Alternatywa dla Revolut

Zaczniemy nietypowo, ale coraz więcej osób pyta czy istnieje alternatywa dla tej karty lub czy dzięki niej możemy także korzystać z innych ciekawych rozwiązań i benefitów. Konkurencyjnym rozwiązaniem jest między innymi karta Curve, o której przeczytasz poniżej i zgarniesz dodatkowo 5 funtów za jej założenie i kolejne 5 za jej polecenie:

Jak najtaniej wymienić walutę? Banki ich nienawidzą!

 

Dodatkowo możesz także skorzystać z Monese, które oferuje aż 15 funtów za założenie konta i kolejne 15 funtów za polecenie (kliknij w obrazek, aby dowiedzieć się więcej szczegółów).

monese affiliate program

 

Czy Revolut to bank? Jak wygląda bezpieczeństwo moich środków?

Początkowo ten brytyjski fintech miał być alternatywą dla tradycyjnych banków. Obecnie posiada jednak europejską licencję bankową, dzięki której zyskał w oczach potencjalnych użytkowników.

Co to jest Fintech? Fintech to nowoczesna i technologiczna firma świadcząca usługi finansowe za pośrednictwem Internetu (alternatywa dla tradycyjnej bankowości).

 

Revolut logowanie

Do swojego konta zalogujemy się tylko i wyłącznie za pomocą aplikacji na swojego smartfona.

W celu rejestracji wymagane będzie podanie numeru telefonu i uzupełnienie pozostałych danych osobowych. Z aplikacji możemy korzystać logując się za pomocą kodu lub odciskiem palca (nie potrzebny nam login).

 

Odbierz kartę Revolut i 25 PLN

 

Revolut – weryfikacja konta i zdjęcie dowodu osobistego

Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji, należy być osobom pełnoletnią. Dodatkowo wymagane będzie przesłanie czytelnego zdjęcia swojego dokumentu tożsamości oraz selfie, czyli popularne „zdjęcie z ręki”.

 

Aktywacja karty

Zaraz po weryfikacji, Twoja karta wirtualna będzie już aktywna. Będziesz jednak musiał poczekać, jeśli chcesz otrzymać kartę fizyczną do płatności w sklepach stacjonarnych.

 

Jak doładować Revolut? Karta, Google Pay czy wpłatomat?

Nie zaleca się korzystania z wpłatomatów. Jednym ze sposobów jest zasilenie konta za pomocą Google Pay. Kolejnym sposobem na zasilenie konta jest zasilenie za pomocą karty debetowej lub karty kredytowej. Dla przykładu: aby doładować konto PLN, użyj wyłącznie karty, która obsługuje PLN. Pamiętaj, że Twój bank może używać zabezpieczenia 3D Secure (w celu weryfikacji tej płatności – doładowania konta).

Dopiero później zamień środki w aplikacji na inną walutę, z której będziesz korzystał za granicą (np. euro). Musisz jednak uważać. Sprawdź czy Twój bank nie naliczy za tą transakcję dodatkowej prowizji. W moim przypadku, aby zrobić to bezpłatnie, korzystam z karty T-mobile Usługi Bankowe. Na temat kart kredytowych przeczytasz tutaj:

Najlepsza karta kredytowa dla podróżujących

 

Revolut, a kurs wymiany walut

Wymiana walut następują po kursie międzybankowym, który zmienia się w czasie rzeczywistym.

Co to jest kurs międzybankowy? To kurs dostępny na rynku transakcji walutowych dokonywanych przez największe światowe banki. Mówiąc po ludzku: korzystając z kursu międzybankowego unikasz dodatkowych opłat i prowizji naliczanych przez pośredników.

 

Revolut, a dostępne waluty

Jakie waluty mamy do dyspozycji? Korzystając z karty możesz korzystać z około 150 różnych walut. Są jednak także takie, których karta nie obsługuje. Są to np. waluty egzotyczne.

 

Revolut na Ukrainie, a hrywna (UAH)

Z karty możecie korzystać także będąc na Ukrainie, nie męcząc się przy tym wymianą hrywny w kantorze stacjonarnym (po gorszym kursie). Wprawdzie nie ma możliwości, aby otworzyć rachunek UAH, ale pieniądze zostaną automatycznie przewalutowane i pobrane  z innego konta (z tego, na którym znajduje się największe saldo, np. PLN). Do tego typu transakcji należy doliczyć +1% prowizji, a w weekend 2%.

Hrywny możecie więc wypłacić w bankomacie lub dokonywać swoich płatności za pomocą karty.

O tym jak tanio spędzić weekend we Lwowie możecie zobaczyć w moim filmie:

 

Revolut, a opłaty

Płacenie w sklepach lub online jest bezpłatne, ale istnieją limity do 20 000 zł (w darmowym wariancie). Kolejne transakcje są obciążone opłatą w wysokości 0,5%. Dodatkowo jak wspomniałem powyżej, możecie się spotkać z niewielką prowizją przy płatnościach rzadziej używanymi walutami oraz w weekendy.

 

Revolut, a darmowa karta i darmowa dostawa

Jeśli chcesz zamówić darmową kartę, możesz skorzystać z mojego polecenia, a później polecać konto swoim znajomym. Aplikacja bardzo często oferuję promocję i zapewnia darmową dostawę karty do domu (w momencie, gdy skorzystamy z polecenia innej osoby).

 

Odbierz kartę Revolut i 25 PLN

 

Dlaczego jeszcze ta opcja jest korzystna? Im więcej znajomych korzysta z aplikacji, tym lepiej. W ten sposób bardzo łatwo podzielisz się wydatkami ze swoimi znajomymi, w ciągu zaledwie kilku sekund.

 

 

Revolut – co otrzymasz za polecenie?

Raz na jakiś czas Revolut oferuje nagrody za polecenie konta innym. Obecnie możesz zgarnąć 25 złotych.

Revolut karta fizyczna i karta wirtualna

Karta fizyczna służy przede wszystkim do płatności w sklepie stacjonarnym. Możesz jednak zamówić także kartą wirtualną. To świetna opcja do płatności online, szczególnie jeśli masz wątpliwości czy dane Twojej karty są bezpiecznie. Możesz zamówić kilka takich kart.

 

Revolut premium i metal

Karta premium i metalowa karta to wersja płatnych i bardziej ekskluzywnych kart (w bankowości kolor lub wygląd niektórych kart, oznacza ich prestiż),  która niosą ze sobą dodatkowe korzyści takie jak:

  • zwiększona liczba darmowych wypłat z bankomatu
  • dodatkowe ubezpieczenie
  • priorytetowa obsługa klienta

Jeśli więc przebywasz za granicą bardzo długo lub często podróżujesz, warto te opcje przemyśleć. Na temat taniego podróżowania po świecie stworzyłem kurs na platformie Udemy.

Jeśli jesteś ciekaw jak jeszcze można zaoszczędzić i podróżować po świecie za grosze, sprawdź sam:

jak tanio podróżować po świecie na własną rękę

Przejdź do kursu online

 

Revolut, a ubezpieczenie

Fintech nie tylko jest dużą konkurencją dla banków, ale i stara się wprowadzać coraz więcej nowych produktów i usług. Korzystając z aplikacji możecie między innymi skorzystać z opcji ubezpieczenia podróżnego oraz ubezpieczenia swojego telefonu komórkowego.

 

Revolut, a bankomaty za granicą i sieć Euronet

Z większości bankomatów wybierzesz gotówkę za darmo. Niektóre bankomaty naliczają jednak prowizje i zostaniesz o tym poinformowany na ekranie bankomatu. W tym przypadku radzę po prostu udać się do innego. Co ciekawe tego typu prowizja pojawia się rzadziej za granicą dla karty Visa (możesz otrzymać także Mastercard). W Polsce natomiast, sytuacja wygląda odwrotnie i dodatkową opłatą częściej mogą być obciążeni użytkownicy karty Visa. Warto zwrócić szczególną uwagę w sieci bankomatów Euronet.

 

Revolut, a Paypal

Oczywiście możesz połączyć te obydwa genialne rozwiązania i podpiąć swoją kartę pod popularne konto Paypal. Co więcej, nie musisz wcześniej doładowywać swojego konta. Zostanie ono obciążono dopiero w momencie płatności. Zwróć jednak uwagę, że podczas płatności Revolutem (stacjonarnie lub online) bardzo często otrzymasz propozycję rozliczenia transakcji w GBF (funtach brytyjskich). Terminale lub systemy płatności online z automatu „kojarzą” kartę Revolut z funtami. Aby więc uniknąć podwójnego przewalutowania, musisz za każdym razem odrzucić taką propozycję.

Co to jest Paypal? Jest to przede wszystkim bezpieczny system płatności.

  • W przypadku używania systemu PayPal, dane finansowe kupujące nigdy nie są udostępniane sprzedawcy — widzą oni tylko adres e-mail oraz wpisany adres dostawy.
  • W przypadku, gdy przedmiot opłacony przez system PayPal nie zostanie dostarczony,  Paypal może zrefundować aż 100% utraconych pieniędzy!

 

Revolut, a Bitcoin

Za pomocą aplikacji możesz także kupować kryptowaluty. W błyskawiczny sposób możesz kupić następujące waluty wirtualne: bitcoin, litecoin, ethereum, bitcoin cash i XRP..

revolut bitcoin

 

Revolut, a Blik

W sieci coraz mocniej mówi się zarówno o jednej jak i drugiej firmie. Na ten moment nie ma jednak żadnej oficjalnej informacji o współpracy tych firm w przyszłości. Co ciekawe technologia polskiego Blika ma niedługo trafić do Emiratów Zjednoczonych. Planujesz podróż do Dubaju – zobacz mój film.

 

Revolut, a przelew

Zastanawiasz się jak zrobić przelew? Ze swojego konta możesz dokonać standardowego przelewu, np. na rachunek w swoim banku. Wystarczy uzupełnić w danych odbiorcy swoje dane. Za dodatkową opłatą możesz zrobić to jeszcze szybciej niż w przypadku, gdy wybierzesz darmową opcję.

 

Revolut, a numer konta

Swój numer konta możesz bez problemu odnaleźć w aplikacji. Wystarczy wejść w menu: Więcej > Profil > Dane konta. Znajdziesz tam także numer IBAN.

 

Revolut, a BREXIT

Na temat Brexitu mówi się już bardzo długo, a sam Brexit mogły zmienić bardzo wiele. Z uwagi na możliwy scenariusz opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, brytyjski fintech wysłał do swoich użytkowników prośbę o aktualizację swoich danych.

Z czego to wynika? Dotychczas używano brytyjskiej licencji Electronic Money Licence, która pozawalała na rejestrację użytkowników, także za pomocą prawa jazdy. W sytuacji gdyby Wielka Brytania opuściła Unię, nie będzie to już możliwe. Obecnie do założenia konta wymagana jest więc weryfikacja użytkownika za pomocą dowodu osobistego (dwóch stron) lub paszportu. Pozostałe warunki pozostają bez zmian.

 

Revolut, a komornik

Oczywiście nikogo nie namawiamy do nie płacenia swoich długów czy podatków. Jako ciekawostkę warto jednak wspomnieć, że Polski komornik bez problemu może namierzyć Twoje polskie konto bankowe za pomocą systemu OGNIVO (znajdują się w nim wszystkie komercyjne banki). Dużo trudniej będzie jednak wyegzekwować mu pieniądze, jeśli środki znajdują się na koncie zagranicznym takim jak Revolut czy Monese. Na temat Monese i bonusie, który wynosi 15 funtów, wspomniałem powyżej.

 

Revolut business

Revolut dla firm to propozycja skierowana głównie do freelancerów i korporacji zatrudniających wielu pracowników. Pozwala ona łatwiej kontrolować ich wydatki.

Przeczytaj więcej na temat oferty Revolut dla firm:

Revolut dla firm i 200 złotych premii

 

 

Aktualizacja wrzesień 2019

Revolut, a 3D Secure

Revolut wporwadził dodatkowe zabezpieczenie w postaci 3D Secure.

 

Revolut Polska – kontakt

Chcesz więcej informacji? Odwiedź oficjalną stronę Revolut lub zadaj pytanie w komentarzu.
Kategorie: Za darmo