fbpx

Kredyty dla firm transportowych

Dużą część naszych klientów stanowią firmy transportowe. Dziś odpowiemy na pytanie: jak wygląda oferta banków jeśli chodzi o kredyty dla firm transportowych?

 

Kredyty dla firm transportowych – warunki przyznania finansowania

Należy pamiętać, że nie wszystkie banki mogą udzielić kredytu dla firmy transportowej. Inne zaś traktują branżę transportową jako branżę podwyższonego ryzyka kredytowego, co może wiązać się z nieco zaostrzonymi procedurami. To sprawia, że należy wcześniej wiedzieć, do której instytucji warto się zgłosić, aby otrzymać wsparcie finansowe.

Standardowo jednak, aby firma transportowa ubiegała się o kredyt firmowy, musi działać na rynku co najmniej jeden rok. Dodatkowo ważne, aby posiadała regularne przychody, nawet jeśli nie posiada dużego dochodu (zysku).

 

Kredyty dla firm transportowych – dostępne kwoty kredytu

W przypadku mikroprzedsiębiorstw i kredytów ratalnych na dowolny cel, maksymalne dostępne kwoty bez dodatkowych zabezpieczeń (takich jak nieruchomość) to nawet kilkaset tysięcy złotych na okres 12 lat. Wystarczy, że przedstawisz PIT za rok ubiegły i/lub dane rok obecny. Niezależnie od tego czy rozliczasz się przy pomocy Księgi Przychodów i Rozchodów, czy robisz to na zasadzie Ryczałtu.

 

Kredyt obrotowy dla firm transportowych

Oprócz kredytu ratalnego firmy mogą także starać się o kredyt obrotowy. To doskonałe rozwiązanie i zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych wydatków w każdej firmie.

 

Inne usługi finansowe dla firm transportowych

Faktoring dla firm transportowych

Bardzo popularnym rozwiązaniem w branży transportowej jest także usługa faktoringu. Faktoring to świetne rozwiązanie dla firm, które mają zatory płatnicze. Dzięki faktorowi Twoja firma może w kilkanaście minut otrzymać płatność za faktury, które wystawiłeś. W ten sposób nie będziesz musiał się martwić, że Twój kontrahent po raz kolejny będzie miał problem z terminową zapłatą za Twoje usługi. Dzięki temu sam unikniesz problemów z prawidłowym funkcjonowaniem własnej firmy.

 

Jak działa faktoring dla firm transportowych?

Wystarczy więc, że po wykonaniu usługi wystawisz fakturę. Później zaś przekażesz ją do firmy faktoringowej, a ta przeleje Ci należne pieniądze na Twoje konto firmowe. Nie będziesz więc musiał po raz kolejny długo oczekiwać na płatność od swojego klienta.

Więcej na temat faktoringu przeczytasz tutaj:

Co to jest faktoring i na czym on polega?

 

Leasing także dla nowych firm transportowych

Firmy transportowe nie mogą działać bez odpowiedniej floty samochodów, bez względu na to czy przewożą osoby czy towary.

Leasing także dla nowych firm transportowych

Jeśli więc planujesz zakupić nowy lub używany samochód, ciągnik siodłowy czy naczepę, pomyśl nad leasingiem. Leasing w branży transportowej to świetna opcja także dla nowych firm, dzięki której możesz dodatkowo zmniejszyć swój podatek dochodowy.

Więcej na temat leasingu przeczytasz poniżej:

Leasing dla nowych firm 2019

 

Więcej na temat kredytów firmowych przeczytasz tutaj:

Gdzie wziąć kredyt dla firm w 2019 roku?

 

Skontaktuj się z nami.
Pomożemy Ci znaleźć najlepszy kredyt, faktoring lub leasing dla Twojej firmy.

 

Formularz kontaktowy

 

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow

 

 

Może zainteresować Cię także: