fbpx

Leasing dla osoby prywatnej 2019

Większość firm leasingowych kierowała dotychczas swoje rozwiązania wyłącznie do przedsiębiorców. Obecnie jednak coraz większe zainteresowanie budzi leasing dla osoby prywatnej, która nie prowadzi działalności gospodarczej.

 

Leasing dla osoby prywatnej, a kredyt

Leasing konsumencki niesie ze sobą wiele korzyści

W przypadku nowych aut, leasing konsumencki może okazać się sporo tańszym rozwiązaniem niż kredyt gotówkowy. Dodatkowo procedura uzyskania leasingu konsumenckiego jest często ograniczona do minimum, zdolność kredytowa wyższa, a zobowiązanie leasingowe często nie widnieje w BIK. Znacznie łatwiej i częściej możemy także wymienić nasz samochód na nowy model.

 

Leasing konsumencki ma jednak także swoje wady

Przede wszystkim przedmiot leasingu nie jest Twoją własnością aż do czasu ewentualnego wykupu. Dodatkowo w przypadku samochodów pojawia się konieczność wykupienia ubezpieczeń, które często są narzucone przez leasingodawcę.

Warto także wspomnieć, że w chwili powstania szkody całkowitej lub kradzieży przedmiotu leasingu, umowa leasingu wygasa.

 

Leasing na samochód używany dla osób fizycznych

Leasing konsumencki to także dobra opcja jeśli chcemy użytkować samochód używany (często bez limitu wieku pojazdu).  Tu także obejdzie się bez skomplikowanych procedur i wystarczą podstawowe dane użytkownika oraz udokumentowanie osiąganych dochodów. Pamiętaj jednak, że wymagany jest zwykle Twój wkład własny, który najczęściej wynosi około 10%.

 

Leasing telefonu dla osób fizycznych

Oprócz samochodu, leasing konsumencki może zostać udzielony także na inne przedmioty. Coraz większą popularnością cieszy się miedzy innymi leasing telefonu lub innych urządzeń RTV/AGD.

Leasing telefonu 2019

 

Leasing na start dla firm

Jeśli zamierzasz otworzyć własną działalność gospodarczą lub posiadasz już firmę, to sprawdź także poniższy wpis na temat leasingu dla klientów biznesowych:

Leasing dla nowych firm 2019

 

Leasing dla osoby prywatnej – podsumowanie

Leasing dla osób fizycznych to stosunkowo nowa forma udzielania finansowania dla konsumentów. Z pewnością jest to dobra alternatywa dla kredytów bankowych. Warto jednak wziąć pod uwagę zarówno zalety jak i wady tego typu rozwiązania.

 

Odwiedź Fabrykę Finansów na portalu LinkedIn i bądź na bieżąco z finansami:

fabryka finansow na linkedin

 

Może zainteresować Cię także: