fbpx

Kredyt samochodowy dla firm

Masz własną firmę i chcesz kupić samochód? Czy warto wybrać kredyt samochodowy dla firm, a może zupełnie inny rodzaj finansowania?

 

Działalność gospodarcza, a kredyt na auto

Obecnie przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani zakupem samochodu korzystają najczęściej z dwóch różnych rozwiań finansowych i zwykle nie jest to kredyt samochodowy, który w ofertach banków pojawia się dużo rzadziej (chyba, że kupujesz nowy samochód prosto od dealera).

 

Po pierwsze: przedsiębiorcy często sięgają po kredyt firmowy.

Dlaczego kredyt dla firm? Przede wszystkim jest on znacznie łatwiej dostępny niż kredyt samochodowy na firmę (szczególnie w przypadku aut używanych). Uzyskane pieniądze możesz przeznaczyć na zupełnie dowolny cel, w tym także na samochód firmowy. Standardowo część poniesionych przez Ciebie kosztów kredytowych, może zostać ujętych w kosztach prowadzonej działalności. Dodatkowo czeka Cię kilka innych benefitów podatkowych związanych z zakupem samochodu na firmę. Te korzyści podatkowe warto jednak skonsultować ze swoim księgowym lub doradcą podatkowym.

Warto jednak podkreślić, że w tym przypadku czeka Cię mniej formalności i można powiedzieć, że już od samego początku samochód należy do Ciebie i Twojej firmy. Ubezpieczenia i przeglądy kupujesz i opłacasz we własnym zakresie.

 

Przeczytaj więcej na temat kredytów firmowych:

Gdzie wziąć kredyt dla firm w 2020 roku?

 

Po drugie: przedsiębiorcy często wybierają leasing.

Przedsiębiorcy bardzo często korzystają także z leasingów. Dlaczego? Wprawdzie samochód w leasingu nie należy do Ciebie aż do czasu wykupu pojazdu, to bardzo często możesz go otrzymać nawet jeśli bank odmówił Ci kredytu. Leasing to także dobra opcja dla nowych firm, które nie będą miały możliwość wnioskować o kredyt firmowy z uwagi na bardzo krótki staż swojej działalności. Wybierając leasing pamiętaj o dodatkowych kosztach związanych z ubezpieczeniem samochodu oraz konieczności uiszczenia wkładu własnego. W czasie leasingu nie będą także możliwe modyfikacje pojazdu.

 

Przeczytaj więcej na temat leasingu:

Leasing dla nowych firm 2019

 

Kredyt samochodowy dla lekarzy, kredyt firmowy lub leasing

Jeśli prowadzisz firmę i dodatkowo jesteś lekarzem to mamy dla Ciebie dedykowana ofertę dla branży medycznej. Sprawdź koniecznie poniższy wpis i zobacz jakie możliwości kredytowe mają lekarze:

Kredyt dla lekarzy 2019 – zdobądź środki na dowolny cel

 

Może także Cię zainteresować poniższy wpis:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

 

Kredyt samochodowy dla firm – podsumowanie

Jako przedsiębiorca możesz skorzystać z kilku różnych rozwiązań takich jak:

  • kredyt firmowy
  • kredyt samochodowy
  • leasing

Każde z tych rozwiązań niesie ze sobą plusy i minusy i sporo zależy od tego czy samochód jest nowy czy używany.

Warto jednak wziąć pod uwagę całkowite koszty kredytowe, procedury uzyskania finansowania, czy dodatkowo płatne pakiety.

 

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami. Zajmujemy się obsługą finansową przedsiębiorców. Pomożemy Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

 

Formularz kontaktowy

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow

 

 

Może zainteresować Cię także: