fbpx

Koronawirus a ubezpieczenie na życie

Koronawirus przynosi nieoczekiwane dotąd skutki, wywołując przy tym pandemię, panikę i lęk wśród ludzi na całym świecie. Jak ma się jednak do tego rynek polskich ubezpieczeń i jak możemy chronić się przed wirusem? Przeczytaj dzisiejszy wpis koronawirus a ubezpieczenie na życie, w którym odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania od moich klientów.

 

Koronawirus a śmierć ubezpieczonego

Jeśli moglibyśmy podzielić polisę na życie na kilka różnych elementów, jednym z najważniejszym jest oczywiście ubezpieczenie na wypadek śmierci ubezpieczonego.

Najważniejszy jest jednak zakres ubezpieczenia na życie oraz wyłączenia, czyli sytuacje, w której towarzystwo nie wypłaci Tobie lub Twojej rodzinie odszkodowania.

Bardzo istotne jest więc, aby tego rodzaju ubezpieczenie chroniło Cię na wypadek każdej możliwej śmierci – także tej spowodowanej przez choroby, takie jak choćby koronowirus.

 

Po drugie – WYSOKIE SUMY UBEZPIECZENIA

Bardzo często trafiają do mnie osoby, które mają już „jakieś polisy na życie”, np. ubezpieczenie grupowe w swojej pracy.

Często żyjemy więc w przekonaniu, że jesteśmy dobrze ubezpieczenie. Jak się jednak okazuję, wiele polis nie zabezpieczy Cię na wypadek śmierci. Dlaczego? Otóż polisy grupowe, mają zwykle absurdalnie niskie sumy ubezpieczenia (np. 10 lub 20 tysięcy złotych, które w żaden sposób nie zabezpieczą Twoich zobowiązań kredytowych i pozostawią Twoją rodzinę z długami lub bez środków do życia). Jeśli więc chcesz się dobrze ubezpieczyć, zwróć szczególną uwagę na jaką kwotę się ubezpieczasz na wypadek śmierci.

 

Koronawirus a choroba

Niestety towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca należne odszkodowanie tylko i wyłącznie za choroby nazwane, czyli takie, które zostały wyszczególnione w zakresie ubezpieczenia (OWU). Jeśli więc zachorujesz na koronowirusa, którego nie ma ujętego w zakresie Twojego ubezpieczenia, to odszkodowanie nie będzie Ci przysługiwać ze względu na tą konkretną chorobę.

 

Koronawirus a pobyt w szpitalu

Nieco inaczej wygląda pobyt w szpitalu. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych bez problemu wypłaci Ci pieniądze za pobyt w szpitalu, bez względu na to, czy zostałeś zarażony koronowirusem, czy cierpisz na inną dolegliwość. W tym przypadku towarzystwa uwzględniają stawkę dzienną takiego świadczenia. Warto jednak zweryfikować od którego dnia pobytu w szpitalu Towarzystwo zacznie naliczać tego typu świadczenie.

 

Koronawirus a ubezpieczenie na życie – podsumowanie

Dobra polisa na życie powinna posiadać wysokie sumy ubezpieczenia oraz jak najmniej możliwych wyłączeń.

Dla przykładu, jeśli zachorujesz na koronowirusa, towarzystwo ubezpieczeniowe może Ci wypłacić pieniądze za pobyt w szpitalu lub w momencie kiedy dojdzie do śmierci z wyniku choroby.

Jeśli chcesz wybrać najlepszy wariant dla siebie lub swojej rodziny – skontaktuj się ze mną. Gwarantuję Ci indywidualne i rzetelne oraz bezpłatne konsultacje online.

 

Jak wyglądają moje bezpłatne konsultacje w kwestii ubezpieczeń na życie w 3 prostych krokach?
  1. Rozmowa online, indywidualna analiza Twoich potrzeb.
  2. Wyjaśnienie różnić w ofertach towarzystw i kalkulacja składki ubezpieczeniowej.
  3. Zawarcie polisy online za moim pośrednictwem.

 

Masz więcej pytań odnośnie koronowirusa i polisy na życie? Napisz do mnie wiadomość.

 

Formularz kontaktowy

 

 

Biuro kredytowe Rzeszów

Fabryka Finansów na Facebooku