fbpx

Działki na Mazurach – skąd ich olbrzymia popularność?

Ceny ziemi w Polsce rosną nieustannie od kilkudziesięciu lat i nie zaliczyły spadku tak jak miało to miejsce w przypadku rynku nieruchomości mieszkalnych. Działki na Mazurach jak i ziemia w innych częściach świata jest także dobrem ograniczonym i w przeciwieństwie do pieniędzy, nie można jej dodrukować. Chroni więc Twój kapitał przed galopującą inflacją.

ceny ziemi w Polsce

Średnie ceny gruntów wg GUS sprawdzisz także tutaj: https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/srednie-ceny-gruntow-wg-gus.html

 

 

Dlaczego ziemia to dobra inwestycja?

Ziemia jest najbardziej odporna na kryzysy finansowe. Ziemi nie można ukraść i  nie trzeba jej ubezpieczać. Już od początku inwestycji stajesz się jej właścicielem otrzymując akt notarialny i to od Ciebie zależy co dalej zrobisz z posiadanym gruntem. Możesz wykorzystać ją jako długoterminową inwestycję z możliwością późniejszej odsprzedaży, jako miejsce do wypoczynku, wynajmu domku letniskowego czy nawet sposób na życie i pracę zdalną z dala od zgiełku i zakorkowanych ulic.

 

 

Dlaczego Mazury?

Województwo warmińsko-mazurskie to region stale rozwijający. Na uwagę zasługuje rozwój infrastruktury komunikacyjnej, czyli rozbudowa szlaku drogowego oraz nowy port lotniczy Olsztyn-Mazury.

Dzięki funduszom UE na lata 2004-2013 w woj. warmińsko-mazurskim zrealizowano 158 projektów dla Programu Turystyki i 147 projektów dla programu Transportu. Dla dalszego rozwoju Warmii i Mazur na lata 2014-2020 przeznaczono 1,7 mld €.

Na terenie Mazur chętnie wypoczywają najbogatsi mieszkańcy Polscy mieszkający na co dzień w Warszawie i Trójmieście, a także turyści z Europy.

 

 

Dlaczego działki inwestycyjne na Mazurach są jeszcze bardziej popularne od czasu pandemii?

Od czasu gdy Polacy zostali zamknięci w domach bez możliwości wyjazdu za granicę, ceny działek nad morzem, w górach i na mazurach urosły jeszcze szybciej niż dotąd. Co jednak wyróżnia teren Warmii i Mazur? Jest nim oczywiście cena.

Ceny działek w okolicach Mazur nadal pozostają niedowartościowane w stosunku do reszty Polski, a to oznacza że nadal możesz kupić je bardzo tanio.

ceny dzialek budowlanych

Źródło bankier.pl

 

 

Działki na Mazurach z linią brzegową

Działki inwestycje nad jeziorem lub blisko jeziora cieszą się niezwykłą popularnością. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na tego typu zakup.  Nie można bowiem wybudować obiektu budowlanego bliżej niż 100 m od brzegu jeziora, więc działka musi być odpowiednio duża. W przypadku działki z bezpośrednim dostępem do jeziora problematyczna może być także okazać się trzcina lub inna roślinność objęta ochroną.

 

 

Gdzie kupić tanią działkę na Mazurach bez pośredników?

Działkę na Mazurach możesz kupić kontaktując się bezpośrednio z nami uzupełniając formularz kontaktowy na dole tej strony. Nie jesteśmy pośrednikiem między sprzedającym, a kupującym i nie pobieramy dodatkowej prowizji.

 

 

Działki na Mazurach na sprzedaż – jak wygląda współpraca z nami?

Na początku kupujemy duże areały ziemi za gotówkę i dzielimy je na mniejsze działki, które sprzedajemy inwestorom. W międzyczasie znacząco podnosimy wartość ziemi poprzez uatrakcyjnianie terenu i zamianę w ziemię budowlaną. Dostarczamy media, budujemy drogi i pomosty, plaże, boiska do siatkówki, altany grillowe czy nawet kluby golfowe.

Do sprzedania mamy działki w kilkudziesięciu lokalizacjach poniżej ceny rynkowej.

Istnieje możliwość wcześniejszego obejrzenia działki lub zakupu w 100% zdalnie. Ostatnim krokiem jest oczywiście podpisanie aktu notarialnego.

 

 

Jakie działki mamy w swojej ofercie?

Wszystkie działki zlokalizowane są na terenie Warmii i Mazur. Są one przez nas dokładnie sprawdzone i pozbawione wszelkich wad i ograniczeń prawnych oraz technicznych.

Posiadamy działki rolne, jak i działki budowlane objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W przypadku działek rolnych możemy także pomóc z uzyskaniem warunków zabudowy.

Działki na Mazurach

 

 

Działki na Mazurach z linią brzegową jeziora Śniardwy

W swojej ofercie posiadamy między innymi działki w pierwszej linii brzegowej (z bezpośrednim dostępem do jeziora) na SWJM. Na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich posiadamy także większe areały ziemi dla inwestorów, którzy chcą zakupić ziemię hurtem.

 

 

Ile kosztują działki rolne i budowlane na terenie Warmii i Mazur?

Ceny naszych działek zaczynają się zwykle od 150 000 złotych, a ich wielkość zaczyna się od 30 arów. Limitu górnego nie podajemy ponieważ ceny mocną różnią się między sobą ze względu na lokalizację czy wielkość.

Co do zasady działki budowlane są nieco droższe niż rolne. W obydwu przypadkach istnieje jednak możliwość zakupu działek w transzach.

 

 

Inwestycja w działki na Mazurach – czy to się opłaca?

Wszystko wskazuje więc, że inwestycja w ziemię jest jedną z najlepszych i najbardziej bezpiecznych inwestycji, gwarantując przy tym bardzo wysokie stopy zwrotu. Stanowi świetną alternatywę dla giełdy, czy klasycznego rynku nieruchomości.

 

 

Skontaktuj się z nami jeśli interesuje Cię Szlak WJM lub inna lokalizacja na terenie Warmii i Mazur.

 

 

 

Kategorie: Inwestycje