fbpx

Mieszkanie na Start Rzeszów

Program Mieszkanie na Start Rzeszów zastąpi obecny program Bezpieczny Kredyt 2, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Sprawdź warunki programu i skorzystaj z bezpłatnej pomocy naszego specjalisty.

 

 

Nasi doradcy kredytowi bezpłatnie pomogą Ci uzyskać najtańszy kredyt.

👉Sprawdź szczegóły tutaj: kredyty hipoteczne

 

 

Mieszkanie na Start w Rzeszowie – kiedy wystartuje?

Nowy program mieszkaniowy „MIESZKANIE NA START” ma ruszyć w połowie roku. Ministerstwo szacuje, że w tym roku uda się udzielić 50 tys. preferencyjnych kredytów.

 

Mieszkanie na Start Rzeszów – dla kogo?

Główne założenia: Kryterium dochodowe brutto: 10 tys. dla singli 18 tys. dla 3-osobowego 23 tys. dla 3-osobowego, 28 tys. dla 4-osobowego, 33 tys. dla 5-osobowego.

Będzie obowiązywała zasada złotówka za złotówkę, czyli przekroczenie limitu nie pozbawi możliwości wzięcia takiego kredytu, ale będzie on mniej atrakcyjny.

Maksymalny wiek singla to 35 lat.

 

Mieszkanie na Start Rzeszów – jakie oprocentowanie?

  • 1,5% dla gospodarstw 1 i 2-osobowych
  • 1% dla 3-osobowych
  • 0,5% dla 4-osobowych
  • 0% dla 5-osobowych.

*Ważne, że 5 osobowe gospodarstwo domowe np rodzice + 3 dzieci mogą skorzystać z tego programu kupując sobie większe mieszkanie lub np dom na preferencyjnych warunkach. W pozostałych przypadkach musi to być pierwsze mieszkanie.

Nastąpiła też zmiana w stosunku do bk2%, że kredyt mogą zaciągnąć pary bez związku formalnego, co poszerzy znacząco grono beneficjentów.

 

Mieszkanie na Start w Rzeszowie – jaka dopłata?

✅Maksymalna wysokość preferencyjnego kredytu w ramach programu:

  • dla 1-osobowego gospodarstwa domowego 200 tys. zł
  • dla 2-osobowego 400 tys. zł
  • dla 3-osobowego 450 tys. zł
  • dla 4-osobowego 500 tys. zł
  • dla 5-osobowego 600 tys. zł.

Nie oznacza to jednak maksymalnej ceny nieruchomości ani maksymalnej ceny kredytu jaki można wziąć, tylko do tej kwoty kredyt jest preferencyjny, a powyżej jest rynkowy.

Te wszystkie podane przez Ministerstwo kwoty to jest wysokość kredytu, który jest preferencyjny, a co jest powyżej to jest liczone na rynkowych zasadach, lub można uzupełnić wkładem własnym w dowolnej wielkości. Nie ma limitu ceny nieruchomości. Nie ma limitu wysokości wkładu własnego. Można zaciągnąć również kredyt nie posiadając wkładu własnego. Na pierwszy rzut oka program bardziej skierowany jest w więcej osób niż singiel i w większe mieszkania niż kawalerki.

 

Skutki uboczne programu?

Niestety po raz kolejny można spodziewać się wyraźnego wzrostu cen nieruchomości. Warto więc podjąć decyzję o zakupie odpowiednio wcześnie, by nie przepłacać.

 

Umów się na bezpłatną konsultację i skorzystaj z programu.

Formularz kontaktowy

 

 

Fabryka Finansów na Linkedin