fbpx

Emerytura, a działalność gospodarcza

Nie lubisz pracować dla innych, chcesz być sam sobie szefem i jesteś przedsiębiorczą osobą… Brzmi znajomo? Niestety prowadzenie działalności w Polsce nie jest wcale takie proste. Podatki, walka o klienta i koronawirus nie pomagają w prowadzeniu biznesu. Czy wiesz jednak jaki związek ma emerytura i działalność gospodarcza? Podpowiem Ci: będzie ona absurdalnie niska. Jeśli sam nie zadbasz o swoją emeryturę, za kilkadziesiąt lat możesz obudzić się „z ręką w nocniku”, żyjąc w skrajnym ubóstwie.

 

Ja mam na imię Mateusz i od 2013 roku zajmuję się doradztwem finansowym. Podobnie jak Ty prowadzę swój własny biznes i pomagam moim klientom oszczędzać pieniądze na emeryturę.

 

Cieszę się, że tu trafiłeś. To znaczy, że dbasz o swoje finanse.

Sprawdź jak mogę Ci pomóc i dlaczego powinieneś pomyśleć o emeryturze już dziś.

 

doradca finansowy rzeszow

 

 

Wysokość emerytury z działalności gospodarczej – kalkulator

Szacuję się, że jeśli przez 45 lat będziesz prowadził firmę i odprowadzał pełne składki ZUS, możesz liczyć na maksymalnie 1100 zł emerytury.

Niestety ta kalkulacja nie uwzględnia faktu, że większość przedsiębiorców płaci w pierwszych kilku latach niższy ZUS, korzystając z kilku rodzajów dostępnych ulg. To oznacza, że na emeryturze otrzymasz jeszcze mniej pieniędzy niż zakłada ta kalkulacja.

A co jeśli przestaniesz zupełnie pracować z powodu choroby lub niezdolności do pracy? Pamiętaj, że jako przedsiębiorca nie możesz także liczyć na wysokie świadczenia chorobowe, jeśli nie posiadasz prywatnego ubezpieczenia na życie (np. ubezpieczenia od utraty dochodu).

 

 

Dlaczego emerytura przedsiębiorcy jest taka niska?

Mam dla Ciebie „dobrą informację”. Otóż osoby pracujące na etacie także nie mogą liczyć na wysokie emerytury i wcale nie są w znacznie lepszej sytuacji niż Ty. Dlaczego więc emerytury w Polsce tak drastycznie maleją?

 

Otóż jest kilka głównych powodów, które wynikają głównie z demografii naszego kraju:

  • bardzo niski wskaźnik nowych urodzeń (niespełna 1,5 dziecka na rodzinę)
  • starzejące się społeczeństwo (rosnąca ilość emerytów i coraz mniej osób pracujących)
  • coraz dłuższy średni wiek osoby pobierającej emeryturę (coraz dłużej żyjemy)
  • spora część pracowników pracuje w szarej strefie (nie odprowadza podatków)

 

 

Prywatna emerytura, a działalność gospodarcza

No dobra, wiesz już, że emerytura będzie głodowa… ale co w związku z tym udało Ci się zrobić żeby samemu odłożyć pieniądze? Jeśli nie zrobiłeś jeszcze nic, to być może jest to najlepszy moment żeby o tym pomyśleć.

 

Wyobraź sobie siebie w wieku 70 lat. Jakim będziesz emerytem, co będziesz robił? Będziesz podróżował i wspierał finansowo wnuków czy każdego dnia walczył o przetrwanie kupując najtańsze jedzenie i prosząc rodzinę o zrealizowanie Twojej recepty.

emerytura dzialalnosc gospodarcza

 

 

Jak zwiększyć wysokość emerytury przedsiębiorcy w 2020 roku?

Po pierwsze powinieneś odkładać pieniądze poza kontem w ZUS

Bez względu na to czy jesteś samozatrudniony czy zatrudniasz innych. Bez względu na to w jaki sposób się rozliczasz z Urzędem Skarbowym (Karta Podatkowa, KPiR, Ryczałt, pełna księgowość) – po prostu musisz zacząć oszczędzać na własną rękę.

 

Możesz przy tym skorzystać z mojej bezpłatnej konsultacji wybierając rozwiązania z gwarancją kapitału wyższego niż na lokacie lub o nieco wyższym ryzyku inwestycyjnym.

Co ciekawe możesz przy tym skorzystać z kont antypodatkowych.

 

Umów się na bezpłatną konsultację

 

 

➡Po drugie zabezpiecz swoją firmę

  • Przede wszystkim przestań inwestować wszystkiego w swoją działalność, bo jeśli firma „nie wypali”, zostaniesz z niczym.
  • Przestań ciągle się zadłużać.
  • Pomyśl o dobrym ubezpieczeniu na życie.
  • Jeśli masz rodzinę, rozważ rozdzielność majątkową.
  • Napisz spadek.
  • Ustaw sukcesora firmy.

 

Potrzebujesz więcej porad odnośnie emerytury i zabezpieczenia firmy? Pomogłem już wielu klientom, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą. Napisz do mnie wiadomość poniżej.

 

Pokażę Ci konkretne rozwiązania, dzięki którym zgromadzisz wysoką prywatną emeryturę.

Pamiętaj, konsultacja nic nie kosztuje.

 

Formularz kontaktowy

 

 

Biuro kredytowe Rzeszów

Grupa Finanse Osobiste na Facebooku

Kategorie: Emerytura