fbpx

Jak najtaniej wymienić walutę? Wybierz najlepsze konto walutowe.

Wybierasz się za granicę i zastanawiasz się: jak najtaniej wymienić walutę lub jakie konto walutowe wybrać? Nie wiesz gdzie najtaniej wymienić euro lub inną walutę?

Sprawdź najkorzystniejsze konta walutowe za zero złotych.

Kocham podróżować, ale nie lubię przepłacać. Ostatnio na blogu pojawił się artykuł Jak tanio podróżować na własną rękę, teraz do tego poradnika dokładam dodatkowo narzędzie jakim jest karta Revolut oraz Curve (po polsku brzmi ciekawie) – dwa nowe rozwiązania dzięki którym wymiana walut już nigdy nie będzie droga, a płatności międzynarodowe banalnie proste. Te opcje doskonale sprawdzą się także dla osób, które za granicą mieszkają na stałe lub robią zakupy online na zagranicznych serwisach. O tanich zakupach w sieci przeczytasz z kolei >>w tym miejscu<<

 

Uwaga!

Przez 21 dni możesz odebrać kartę Revolut za darmo i otrzymać 25 zł na start.

Odbierz kartę Revolut i 25 PLN

 

 

Opisane poniżej rozwiązania sprawdzą się dla osób, których meczą:

 • wymiany walut w kantorze stacjonarnym
 • płacenie za karty i konta walutowe w swoim banku
 • bardzo niekorzystne kursy walut drobne monety, które zostają po podróży

Jest to także świetne ułatwienie dla osób, które mają zamiar zwiedzić kilka państw pod rząd.

Karta Revolut i karta Curve były testowane już przeze mnie w wielu miejscach na świecie, dodatkowo na blogu pojawił się wpis o karcie Monese, na której można zarabiać (link poniżej).

 

 

Jak najtaniej wymienić walutę: Monese vs Revolut, czyli 15 funtów na start w łatwy sposób:

Monese – co to jest? Zarabiaj z Monese.

 

 

Jak najtaniej wymienić walutę dzięki Revolut? Czy to najkorzystniejsze konto walutowe?

Revolut to karta międzywalutowa, która oferuje płacenie bez opłat, prowizji i spreadów w 150 różnych walutach za pomocą jednej karty. Brzmi świetnie? W każdej chwili za pomocą aplikacji w telefonie, możesz wymienić swoje środki (np.: złotówki) na każdą inną walutę. Przy pomocy karty możesz płacić obcą walutą za granicą lub wybierać pieniądze z bankomatu. W każdej chwili pieniądze możesz wymienić z powrotem na walutę obowiązującą w Twoim kraju.

Dla porównania w swoim banku musiałbyś: założyć płatny rachunek lub kartę do konta w obcej walucie, później zaś wymienić daną walutę po gorszym kursie lub zapłacić za przewalutowanie dodatkową prowizję (często podwójne przewalutowanie, np.: złotówka > dolar > funt).

Revolut oprócz karty fizycznej, oferuje także karty wirtualne – to oznacza, że możesz kupować online nie posiadając fizycznie plastikowej karty w swoim portfelu. Swoje konto możesz zasilić z kolei inną kartą czy przelewem bankowym.

Wymiana walut na koncie Revolut  następuje po kursie międzybankowym, a więc korzystniejszym niż w kantorze. Jedynie w weekend zapłacimy dodatkową 0,5% prowizji podczas wymiany.

Co ciekawe oprócz standardowych walut, możesz także wymienić swoje środki na kryptowaluty (waluty wirtualne).

 

 

Ile kosztuje Revolut i jak tanio kupić euro?

Sama aplikacja i korzystanie z niej w podstawowym wariancie jest obecnie zupełnie bezpłatne.

Tutaj zarejestrujecie się i otrzymacie kartę za darmo:

>>rejestracja Revolut<<

 

Jeśli nie wierzysz, że możesz zaoszczędzić bardzo dużo – porównaj aktualne kursy walut w swoim banku z tymi, które oferuje Revolut. Przy wielu transakcjach lub większych kwotach – różnice będą OGROMNE.

Posłużmy się przykładem (stan na 12.12.2018 r. godzina 12:07 – 12:11)

Poniżej kursy z banku PKO, czyli największego polskiego banku oraz Revolut.

Jeśli chcielibyśmy kupić 100 euro w banku PKO, zapłacimy za to co najmniej 443 złote (nie biorąc pod uwagę innych opłat). W przypadku Revoluta będzie to ok. 430 zł.

kursy walut

 

Dodatkowo w przypadku banku, w większości przypadków należy doliczyć prowizję (zwykle ok. 3 lub 5% przy płatności kartą, a także wziąć pod uwagę możliwość podwójnej wymiany waluty = podwójna strata)

 

Należy wspomnieć, że Revolut oferuje także warianty płatne swoich kart. Wersja darmowa ma pewne ograniczenia w postaci darmowych wypłat. Konta premium i metal mają dodatkowo szereg innych opcji, takich jak: ubezpieczenie czy zwrot za płatności kartą w sklepach. To właśnie wspomniane ubezpieczenie podróżne wydaję się kolejną ciekawą opcją.

 

Revolut, a bezpieczeństwo pieniędzy – czy Revolut jest bezpieczny?

Revolut to Brytyjski start-up. To nie jest bank!!! Nie chroni nas więc gwarancja Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jednak środki zdeponowane na koncie Revolut, znajdują się się na koncie brytyjskiego Lloyds Banku. Revolut ma jednak bardzo dobre opinie. Firma działa zaś pod nadzorem FCA, brytyjskiego odpowiednika Komisji Nadzoru Finansowego. Dla pewności zalecamy jednak trzymanie na koncie rozsądnych sum.

Revolut działa już od kilku lat, a korzysta z niego już 3 mln klientów. Liczba polskich użytkowników przekroczyła 200 000 osób.

UWAGA. W chwili pisania artykułu, sytuacja uległa zmianie. Revolut otrzymał europejską licencję bankową. Licencję wydał litewski nadzór finansowy.

 

Jak najtaniej wymienić walutę: zakładanie konta Revolut

Założenie konta jest proste.

 1. Przechodzimy na stronę Revolut
 2. Podajemy numer telefonu i otrzymujemy link do pobrania aplikacji
 3. Zasilamy konto kwotą minimum 20 złotych
 4. Weryfikujemy konto za pomocą dokumentu (np.: prawo jazdy), a naszą tożsamość weryfikujemy wysyłając selfie.
 5. Cieszymy się z taniej wymiany walut.

 

Revolut polecenie znajomego

Za pomocą aplikacji Revolut możesz także polecić znajomego, by łatwiej się z nim rozliczyć wydatkami za wspólne zakupy w ciągu kilku sekund. Dodatkowo możesz na tym niejednokrotnie zarobić. Skorzystaj z mojego zaproszenia:

 

Odbierz kartę Revolut i 25 PLN

 

 

Aplikacja mobilna Curve – alternatywa dla karty Revolut + 5 funtów za darmo!

Curve opinie na temat karty

Karta Curve w swojej funkcjonalności nie ustępuje Revolutowi, lecz działa nieco inaczej. Curve ma także dobre opinie w sieci, mimo że jest mniej popularna w Polsce.

 

Jak najtaniej wymienić walutę za pomocą Curve?

Curve, a kursy walut

Po pierwsze tu także waluty wymienimy po kursie międzybankowym, czyli nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. Curve pozwala jednak połączyć wszystkie obecne karty w jedną (przydatna opcja dla tych, którzy korzystają z wielu kart równocześnie!). Aplikacja daje możliwość wyboru karty, którą chcemy w danym momencie zapłacić. W przeciwieństwie do Revoluta, nie musimy doładowywać naszego konta, aplikacja sama pobierze należność z podpiętej karty.

Podobnie jak w Revolucie mamy jednak do dyspozycji około 150 różnych walut oraz miesięczny limit w płatnościach i wypłatach w bankomacie w przypadku wariantu darmowego.

Ciekawą opcją jest też zmiana obciążonej karty, za transakcję dokonane w przeszłości! Brzmi skomplikowanie? Możemy po prostu przenieść wydatki z jednej karty na drugą (jeśli przez przypadek zapłaciliśmy złą kartą). Ta usługa nazywa się Go Back In Time.

 

Cashback za zakupy kartą Curve

Curve oferuje 1% cashbacku za płatności dokonane kartą u partnerów. 1% wydaje się być niewielki, choć warty uwagi przy większej ilości transakcji. Niestety z tej funkcji możemy korzystać głównie u partnerów z zachodu.

Opłaty i bonusy w aplikacji Curve

 • 5 FUNTÓW NA START
 • 0 zł za założenie konta i prowadzenie konta
 • 0 zł za dostawę i użytkowanie karty Curve Blue
 • 0 zł prowizji za płatności kartą
 • 0% prowizji za przewalutowanie płatności na ponad 150 walut!
  • Maksymalnie można wymienić do 500 GBP miesięcznie
 • 0 zł za wypłatę z bankomatów we wszystkich walutach do równowartości 200 GBP
  • 1% / 2 GBP powyżej tej kwoty

Pamiętajcie, że macie do wyboru dwie karty: Curve Blue i Curve Black. Czarna karta jest opcją płatną, pozwalającą na większość ilość darmowych wypłat.

 

Zamawianie karty Curve

Niestety w przypadku karty Curve, proces zamówienia i obsługi przebiega w języku angielskim, co może być dla niektórych niewielką przeszkodą.

Uwaga jeśli chcesz otrzymać 5 funtów za darmo, postępuj zgodnie z instrukcją:

 1. Wejdź na stronę >>klik<< i podaj numer telefonu – otrzymasz link do pobrania aplikacji.
 2. Przejdź przez proces rejestracji po angielsku:
  • Pojawi się pytanie: Have a referral/promo code? Wpisz tutaj mój kod polecający QN9R3PLE (później będziesz mógł polecać. aplikację innym by znów otrzymać 5 funtów). Swój bonus otrzymasz po pierwszej płatności kartą.
  • Uzupełnij swoje dane.
 3. Dodaj swoją kartę za pomocą zdjęcia (każdą z kart możesz nazwać w dowolny sposób).
 4. Dodaną kartę należy następnie zweryfikować. W tym celu albo otrzymasz SMS z kodem 3-D Secure, albo z Twojego konta zostanie zablokowana jakaś niewielka kwota, która po kilku dniach zostanie odblokowana bez dodatkowych opłat.
 5. Po weryfikacji karty należy wejść w niebieskie kółko z trzema białymi kropkami – zweryfikujcie tam swój telefon oraz nadacie kod do logowania w aplikacji.
 6. Poczekaj na nową kartę CURVE – w tym czasie możesz dodać inne karty i zapraszać swoich znajomych.weryfikacja curve
 7. Zweryfikuj swoją kartę po jej odebraniu.
 8. Odbierz swoją premię dokonując pierwszego zakupu – bonus trafi do Ciebie w formie punktów Curve Rewards, te zaś możesz użyć przy kolejnej płatności.

 

Bezpieczeństwo karty Curve

Podobnie jak w karcie Revolut, zalecam zachować ostrożność i dodawać karty z rozwagą. Mimo, że aplikacja ma na celu łączenie wszystkich kart w jedną, uważam że dla sprawdzenia funkcjonalności lub odbioru bonusu warto dodać te karty, na których nie trzymamy dużych sum pieniędzy.

Ja dla przykładu, dodałem kartę Revolut – czyli połączyłem dwa innowacyjne rozwiązania. Dotychczas jestem zadowolony z rozwiązania jakim jest karta Curve. Dodatkowo warto podkreślić, że karta Curve wspiera 3D Scure.

 

Jak najtaniej wymienić walutę: Revolut vs Curve?

Każdy powinien wybrać opcję dla siebie. Revolut wydaję się obecnie być bardziej rozpoznawalnym rozwiązaniem i oferuje nieco więcej opcji oraz polski język. Jest on także zamiennikiem Twoich obecnych kart.

Curve łączy z kolei Twoje obecny karty w jedną i daje Ci możliwość przełączania miedzy kartami.

 

Zarabianie na wymianie walut / zarabianie na kursie walut

Wymieniając różne waluty, możesz także spotkać się tematem zarabiania na wymianie walut lub zarabiania na kursie walut.

Obecnie możesz skorzystać z dwóch możliwości.

 • Po pierwsze możesz kupić daną walutę i liczyć na jej wzrost (np. waluty tradycyjne typu dolar lub kryptowaluta Bitcoin, która możesz kupić dzięki aplikacji Revolut).
 • Po drugie możesz zgarniać bonus w zamian za założenie konta i karty wielowalutowej Monese (15 funtów) lub Curve (5 funtów), a później zaś zarabiać na poleceniu tego rozwiązania innym.

Zobacz film na temat Monese:

 

Ile można zarobić na wymianie walut?

Waluty tradycyjne nie mają zbyt dużych wahań kursów, więc nie można tu mówić o spektakularnym zysku, inwestując w nie niewielki kapitał.

 

Na jakiej walucie najlepiej zarabiać?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Pewne jest jednak, że zupełnie inaczej ma się sprawa z walutami cyfrowymi.

Z jednej strony kryptowaluty są ostatnimi czasy bardzo popularne i dzięki nim istnieje możliwość dużego zarobku w krótkim czasie. Z drugiej strony jest to rynek nadal słabo uregulowany i zdecydowanie gorzej nim kontrolować. Wahania kursów są także bardzo częste i należy zachować szczególną ostrożność.

 

Jak najtaniej wymienić walutę – podsumowanie

Kantory stacjonarne niedługo mogą stać się przeszłością. Nawet banki i kantory internetowe mogą mieć problem, aby w przyszłości konkurować z najnowszymi trendami. Według mnie wybór karty Revolut czy Curve to strzał w dziesiątkę. Obydwie karty są doskonałą odpowiedzią na pytanie jak najtaniej wymienić walutę w bardzo szybki sposób.