Kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie
Kredyt dla profesjonalistów i pracowników sektora publicznego cieszy się dużą popularnością. Z czego to wynika? Przeczytaj koniecznie poniższy artykuł i wybierz najlepsza ofertę dla siebie.
Klient biznesowy – Kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie
Na początek warto podzielić klientów na firmowych oraz indywidualnych. Zacznijmy od tej pierwszej grupy. Być może nie każdy wie, ale banką najbardziej upodobały sobie wolne zawody. Wolne zawody lub inaczej zawody zaufania publicznego to między innymi biała branża (branża medyczna) oraz branża prawnicza. Zawód lekarza czy prawnika od dawna cieszy się dużą popularnością i może liczyć w banku na bardzo dobre warunki kredytowe. Dla większości społeczeństwa zawody te kojarzą się przede wszystkim z profesjonalizmem, dobrymi zarobkami i zaufaniem. Co ciekawe wspomniane branże bez trudu uzyskają między innymi kredyt firmowy dla profesjonalistów na oświadczenie o dochodach bez dodatkowych dokumentów finansowych lub ze znacznie uproszczoną procedurą.
Z czego wynika ta uproszczona procedura? Po pierwsze zawody zaufania publicznego osiągają wysokie dochody, które nie zawsze mają pokrycie w dokumentach finansowych. Po drugie są rzetelnymi klientami, którzy nie mają zwykle problemów ze spłatą należności w terminie.
Klient klientowi nierówny?
Z pewnością nie będzie dla Ciebie nowością, że światem rządzi pieniądz. Żadnym odkryciem nie jest także stwierdzenie, że wszystko kręci się wokół pieniądza w bankowości, szczególnie w kwestii udzielania kredytów. Dlaczego jednak w banku łatwiej jest otrzymać finansowanie jednym klientom, a dlaczego innym gorzej oraz skąd wynikają takie dysproporcje ?
Sprawdź zawody przyszłości i klientów, których banki nie chcą w swoim portfelu.
Jakie branże mogą uzyskać kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie?
(lub dzięki uproszczonej procedurze: brak zabezpieczenia hipotecznego lub minimum dokumentów dochodowych)
- Biała profesja – kredyt dla lekarzy:
- lekarz (wszystkie specjalizacje)
- lekarz weterynarz
- stomatolog
- Kredyt dla prawników:
- adwokat
- radca prawny
- notariusz
Inne wolne zawody, które uzyskają preferencyjne warunki kredytowe:
- fizjoterapeuta
- aptekarz / farmaceuta
- pielęgniarka / położna
- psycholog / psychoterapeuta
- technik dentystyczny
- dietetyk
- doradca podatkowy / biegły rewident
- biuro rachunkowe / księgowy
- inżynier budownictwa
- architekt
- geodeta
- rzeczoznawca majątkowy
- rzecznik patentowy
- tłumacz
- komornik
- syndyk
- doradca inwestycyjny
- makler
- zakład pogrzebowy
- właściciel niepublicznej placówki edukacyjnej
Więcej na temat tego jak uzyskać kredyt dla profesjonalistów przeczytasz także tutaj:
Kredyt dla profesjonalistów na oświadczenie – w jakich bankach?
Obecnie pomożemy Ci bezpłatnie znaleźć tani kredyt dla profesjonalistów w trzech bankach:
Za pomoc w uzyskaniu kredytu nic nie zapłacisz. Nasz ekspert pomożemy Ci porównać oferty kredytowe, przejść całą procedurę i skompletować wymagane dokumenty.
Kredyt dla osób fizycznych: budżetówka – zapraszamy z otwartymi rękoma!
Jeśli chodzi o segment klientów indywidualnych banki bardzo lubią sektor publiczny. Nadal większość banków z miłą chęcią udzieli kredyt indywidualny dla pracowników budżetówki i urzędników państwowych, np. kredyt dla pracowników poczty polskiej, kredyt dla nauczycieli czy kredyt dla służb mundurowych.
Z czego wynika ten przywilej?
Mam wrażenie, że czasy gdy każdy chciał pracować w sektorze publicznym powoli przemijają, choć nadal wielu młodych mężczyzn chce pracować w służbach mundurowych takich jak: policja, straż czy wojsko. Praca w ZUSie czy Urzędzie Skarbowym kojarzy się natomiast wielu osobom z ogromną stabilnością i codzienną poranną kawą. Faktycznie pracownicy sektora publicznego często swoją pracę wykonują, aż do emerytury. Banki lubią stabilność, lubią także klienta, który dostanie pewną wypłatę co miesiąc na konto bankowe. Z tego tytułu banki bardzo chętnie udzielą kredyt dla budżetówki.
Sprawdź ofertę dla służb mundurowych:
Co się zmieniło w sektorze publicznym?
Najpierw należy chyba odpowiedzieć na pytanie co zmieniło się w sektorze prywatnym. Nadeszły czasy pracownika, gdzie dużo łatwiej o pracę i wysokie wynagrodzenie w sektorze prywatnym „bez znajomości”. Jednocześnie pensje pracowników budżetówki nie zmieniają się zbytnio na przestrzeni lat, co spotęgowało ogromną falę strajków.
Daj jednemu to przyjdą też inni.
Każdy zapewne słyszał o strajku ratowników medycznych, pielęgniarek, policjantów czy nauczycieli. Na pytanie czy strajki są słuszne każdy musi odpowiedzieć sobie sam.
Pewne jest jednak, że jeśli podwyżki otrzyma jedna duża grupa zawodowa, to będziemy świadkami lawinowego wysypu strajku innych grup zawodowych.
Które jeszcze zawody mogą dołączyć do listy zaufanych i otrzymać lepsze warunki kredytowe w przyszłości?
Jeśli chodzi o moje prognozy, na wyżej wspomnianej liście z pewnością pojawią się w najbliższej przyszłości pracownicy i właściciele z sektora IT oraz programiści, którzy mogą obecnie liczyć na bardzo dobre zarobki i zapotrzebowanie na rynku pracy. Z drugiej strony wielu z nich pracuje na własną rękę jako freelancerzy, co może okazać się dla banków ryzykiem braku stabilności uzyskiwanych dochodów.
Jakiego klienta nie lubią banki?
Obecnie wiele banków nie udzieli żadnego finansowania dla sporej części przedsiębiorców. Do tej części firm należy zaliczyć między innymi ogromną branże transportową i budowlaną, mimo że wcześniej wspomniany inżynier budownictwa to ceniony fach.
Po pierwsze należy zauważyć, że nikt nie wymaga aby właściciel firmy budowlanej znał się na bankowości i ofercie banków. Bez odpowiedniej pomocy może jednak okazać się, że kilku bankierów w poszczególnych bankach, odeślę go po prostu do drzwi lub w najlepszym razie, zaproponuje okrojoną ofertę na gorszych warunkach cenowych.
Jeśli bank odmówił Ci kredytu – skontaktuj się z nami:
e-mail: biuro@fabrykafinansow.com
tel: 724 905 372
Z czego wynika ta niechęć lub brak zaufania w poszczególnych branżach i odmowa udzielenia kredytu?
Przede wszystkim branża budowlana czy developerzy mierzą się obecnie z problemami na rynku pracy i brakiem pracowników, a co za tym idzie wzrostem płac, droższymi materiałami budowlanymi oraz problemem z uzyskaniem terminowych płatności od swoich kontrahentów. Oczywiście wciąż istnieją instytucje, które udzielą kredytu mimo podwyższonego ryzyka inwestycji.
Kogo jeszcze nie lubią banki, czyli kto nie otrzyma kredytu?
Banki przede wszystkim nie udzielą finansowania tym, którzy osiągają niestabilne przychody, pracują na czarno lub nie pracują wcale. Możemy więc tutaj wyróżnić grupy, które w banku nie otrzymają żadnego wsparcia. Są to między innymi są to osoby:
- bezrobotne,
- zatrudnione na okres próbny lub znajdujące się w okresie wypowiedzenia,
- których zakład pracy znajduje się w stanie upadłości lub likwidacji,
- przebywające na urlopie bezpłatnym lub wychowawczym,
- znajdujące się na zwolnieniu lekarskim dłużej niż 2 miesiące,
- których wynagrodzenie zajęte jest w sądowym/administracyjnym postępowaniu egzekucyjnym lub naprawczym,
- uzyskujące dochód z tytułu renty socjalnej,
- z ogłoszoną upadłością konsumencką bądź wnioskującym o upadłość konsumencką.
Dla wyżej wymienionych grup jedynym ratunkiem wydaję się być finansowanie pozabankowe.
Kredyt dla profesjonalistów, budżetówki i inne zawody – podsumowanie
Banki to nie instytucje charytatywne i to od nich samych zależy komu udzielą finansowania, a komu nie pożyczą ani jednej złotówki. Na szczęście klientów, na polskim rynku wciąż mamy duży wybór różnych form finansowych i banków, dzięki którym każdy powinien znaleźć korzystne rozwiązanie dla siebie.
Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie uzyskania kredytu, zapraszamy do kontaktu.