fbpx

Jak zarabiać zdalnie na własny rachunek przez Internet?

W poprzednim wpisie opisałem 5 sposobów na zarabianie online bez wychodzenia z domu. Tym razem przedstawiam kolejną złotą piątkę, dzięki której zwiększycie swoje dochody poza pracą na etacie i czasem spędzonym w biurze. Sprawdźcie 5 kolejnych sposobów dla Freelancerów i nie tylko!

 

1. Zostań freelancerem i pracuj zdalnie z każdego miejsca na Ziemi.

Zamiast dorabiać zacznij zarabiać prawdziwe pieniądze! Freelancer to nie tylko hobby i styl bycia, ale i zawód. Freelancer (wolny strzelec) to osoba, która działa na własny rachunek, a dzięki swoim umiejętnością może zarabiać naprawdę dobre pieniądze na swojej pasji. Niestety nikt nie odpowie Ci dokładnie ile zarabia freelancer. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich predyspozycji. W wielu zawodach potrzebny jest jednak do pracy jedynie komputer, telefon i dostęp do Internetu. Dodatkowo takie osoby mają zwykle nienormowany czas pracy i mogą pracować z każdego miejsca na świecie!

Jeśli interesuje Cię tematyka podróżowania, sprawdź ten wpis:

Jak tanio podróżować po świecie na własną rękę? Poradnik + zestaw przydatnych stron i aplikacji

Zanim jednak porzucisz swój etat, weź także pod uwagę zagrożenia jakie na Ciebie czekają: podatki i opłaty, większą odpowiedzialność czy sezonowość.

zarabiaj z kazdego miejsca na ziemi

W jakich branżach może się sprawdzić praca zdalna poza korporacyjnym biurem? Może być to np.:

 • grafik tworzący świetne grafiki, loga i banery
 • specjalista z branży IT tworzący nowe oprogramowania
 • rekruter, który specjalizuje się w znajdywaniu nowych pracowników
 • copywriter, który pisze teksty dla innych
 • social media manager*, który zajmie się promocją profili społecznościowych

*co ciekawe prowadzenie profili firmowych w mediach społecznościowych stało się ostatnio jeszcze bardziej popularne i obecnie zajmują się tym nie tylko agencje marketingowe.

Gdzie szukać zleceń dla freelancerów?

Oczywiście kwestia poszukiwania klientów to kwestia dobrowolna. Jeśli chodzi jednak o popularne serwisy, jest to między innymi:

 

2. Przekazuj wiedzę – ucz innych za pieniądze!

W poprzednim wpisie wspomniałem o stworzeniu swojego własnego kursu. Innym sposobem jest nauczanie innych online. W ten sposób działają między innymi nauczyciele języków obcych, którzy udzielają korepetycji przez Internet.  Możesz użyć do tego komunikatora internetowego takiego jak program Skype.

  Podobnie działają też trenerzy personalni online. Jeśli chcesz dowiedzieć się ile zarabia trener personalny, sprawdź ten wpis:

  Ile zarabia trener personalny?

  3. Sprzedaj swojego e-booka lub książkę

  Copywriterzy zajmują się pisaniem tekstów na zlecenie dla innych, a ich teksty są umieszczane na stronach czy blogach. Jeśli lubisz pisać to możesz także stworzyć swojego własnego e-booka i sprzedać go za pieniądze. Możesz także pójść krok dalej i wydać własną książkę czy audiobooka. Co ciekawe wcale nie musisz ograniczać się do rynku polskiego, możesz także wydać e-booka w języku obcym i sprzedać do na inne rynki. Pamiętaj! Internet daje Ci nieograniczone możliwości i możesz dzięki niemu dotrzeć do zamożnej części świata, która chętniej wyda swoje pieniądze, by nauczyć się czegoś nowego.

   

  4. Zarabiaj na własnym blogu

  Jak zarobić na blogu drugą wypłatę? Na jakim blogu można zarobić i czy prowadzenie bloga jest łatwe? To zależy… Najbardziej znani blogerzy potrafią osiągać 6-cyfrowe sumy. Niestety wielu nowych blogerów szybko się poddaje. Musisz wiedzieć, że nic nie przychodzi od razu, a kluczem jest systematyczność w działaniu i odpowiednia promocja. Powinieneś zatem posiadać podstawową wiedzę z marketingu internetowego i mieć lekkie pióro (pisanie powinno sprawiać Ci łatwość i przyjemność).

  Jeśli chcesz osiągnąć sukces i zacząć zarabiać, czeka Cię wiele pracy. Gwarantuję, że wiele się przy tym nauczysz 🙂

   

  5. Twórz strony WWW za pieniądze

  Piąty sposób pokrywa się w zasadzie z pracą freelancera z zakresu IT. Jeśli jesteś biegły w obsłudze komputera i potrafisz tworzyć strony WWW to jest to świetna opcja dla Ciebie. Być może pomożesz komuś stworzyć bloga lub dodatkowo zająć się optymalizacją stron i pozycjonowaniem w wynikach wyszukiwania.

   

  Jak zarabiać więcej – dodatkowe porady

  Pamiętaj, że najlepszą inwestycją jest inwestycja w swój rozwój. Nowe kursy i szkolenia mogą przynieść Ci nowe umiejętności i kwalifikacje, a także wzbogacić Twoje CV. Dzięki temu możesz znaleźć lepiej płatną pracę, także tą zdalną. Wiele innych zawodów może także pracować zdalnie. Unikniesz dzięki temu stania w korkach, a Twój pracodawca uniknie kosztów związanych z przygotowaniem stanowiska do pracy, czy wynajmem dodatkowej przestrzeni biurowej. Może więc warto porozmawiać ze swoim szefem 🙂

   

  Standardowo zapraszam Cię do dołączenia do nowej grupy na portalu Facebook, gdzie pokazuję jak zarabiać na promocjach bankowych:

  https://www.facebook.com/groups/bankowepromocje

   

  Polub nas na portalu Facebook