Budowanie pozytywnej historii kredytowej

Każdy młody człowiek marzy o własnym mieszkaniu lub domu. Większość z nas dowiaduje się więc prędzej czy później o pojęciu jakim jest BIK i budowanie historii kredytowej.

 

Po co nam historia kredytowa?

Przede wszystkim historia kredytowa powinna być dobra! Należy unikać więc opóźnień w spłacie rat i limitów kredytowych i nie robić wielu zapytań kredytowych w krótkim odstępie czasu.

 

Jak budować historię kredytową?

Przede wszystkim musimy posiadać produkt kredytowy, np.: kredyt gotówkowy i korzystać z niego przez dany okres czasu (książkowo zalecanym okresem jest minimum 6 miesięcy). Ważne by zobowiązanie było spłacane regularnie. Żeby jednak wnioskować o dany produkt, musimy zwykle posiadać stały dochód. Niektóre banki mogą nam jednak zaoferować ofertę jedynie w oparciu o wpływy na rachunek. Taka propozycja może pojawić się np.: „na klik” bez większych formalności w naszej bankowości internetowej.

 

Co jeszcze wpływa na nasz BIK?

Na naszą ocenę punktową odpowiada kolejno:

  1. Terminowość spłat
  2. Aktywność kredytowa
  3. Wykorzystanie limitów kredytowych
  4. Liczba wniosków

Wszystkie te elementy są więc częściami składowymi.

 

Jak zbudować dobrą historię w BIK za darmo?

Kredyt gotówkowy/pożyczka RRSO 0%

W zasadzie jeśli chodzi o kredyty lub pożyczki bankowe, to nie ma zbyt często tak dobrych ofert jak teraz. Eurobank przygotował ciekawą propozycję by zachęcić klientów. Możesz skorzystać z oferty pożyczki 1000 zł bez jakichkolwiek kosztów! Nie jest to wprawdzie ogromna suma, ale dzięki niej możesz budować swoją historię spłat. Oczywiście jest to produkt prosto z Eurobanku, więc nie mamy się czego obawiać. Oferta darmowej pożyczki online obowiązuje do końca tego miesiąca.

zupełnie darmowa pożyczka

Darmowa karta kredytowa

Ciekawą alternatywą jest wyrobienie  darmowej karty kredytowej. W zasadzie jedną z lepszych opcji dla osób fizycznych na rynku, wciąż pozostają karty banku Citi Handlowego. Sprawdźcie promocję z telefon za darmo: https://fabrykafinansow.com/2019/01/09/telefon-xiaomi-redmi-6a-za-darmo/

Śledźcie bloga by dowiedzieć się o najlepszych ofertach i promocjach bankowych, na których często można zarobić.

 

Raty 0%

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup sprzętu RTV lub AGD, warto rozważyć opcję zakupu ratalnego. Warto jednak sprawdzić czy będą to prawdziwe raty 0% i nie ma tam dołączonych dodatkowych opłat, prowizji lub innych produktów.

 

Co zyskam dzięki dobrej historii kredytowej?

Przede wszystkim historia kredytowa = wiarygodność w oczach banku. Raport BIK można by porównać do portalu, który gromadzi o Tobie opinie i pewnego rodzaju rankingi. Ty również często sprawdzasz przecież opinie przez zakupem. Tutaj wygląda to podobnie. Dzięki pozytywnej historii w BIK zyskasz wyższą ocenę punktową, a dzięki niej:

  • wyższą zdolność kredytową = większy kredyt

  • lepszy scoring = tańszy kredyt

 

Standardowo zachęcam do założenia profilu BIK, dzięki będziesz miał nad nim dużą kontrolę. Więcej >>tutaj<<

 

Please follow and like us:

Podobał Ci się wpis? Zajrzyj do nas na Facebooku i bądź na bieżąco.

Facebook