fbpx

Budowanie pozytywnej historii kredytowej

Każdy młody człowiek marzy o własnym mieszkaniu lub domu. Większość z nas dowiaduje się więc prędzej czy później o pojęciu jakim jest BIK i budowanie historii kredytowej.

 

Po co nam historia kredytowa?

Przede wszystkim historia kredytowa powinna być dobra! Należy unikać więc opóźnień w spłacie rat i limitów kredytowych i nie robić wielu zapytań kredytowych w krótkim odstępie czasu.

 

Jak budować historię kredytową?

Przede wszystkim musimy posiadać produkt kredytowy, np.: kredyt gotówkowy i korzystać z niego przez dany okres czasu (książkowo zalecanym okresem jest minimum 6 miesięcy). Ważne by zobowiązanie było spłacane regularnie. Żeby jednak wnioskować o dany produkt, musimy zwykle posiadać stały dochód. Niektóre banki mogą nam jednak zaoferować ofertę jedynie w oparciu o wpływy na rachunek. Taka propozycja może pojawić się np.: „na klik” bez większych formalności w naszej bankowości internetowej.

 

Co jeszcze wpływa na nasz BIK?

Na naszą ocenę punktową odpowiada kolejno:

  1. Terminowość spłat
  2. Aktywność kredytowa
  3. Wykorzystanie limitów kredytowych
  4. Liczba wniosków

Wszystkie te elementy są więc częściami składowymi.

 

Jak zbudować dobrą historię w BIK za darmo?

Kredyt gotówkowy/pożyczka RRSO 0%

W zasadzie jeśli chodzi o kredyty lub pożyczki bankowe, to nie ma zbyt często tak dobrych ofert jak poprzednia propozycja od Eurobanku. Jakiś czas temu przygotował on ciekawą ofertę, by zachęcić nowych klientów. Można było bowiem skorzystać z oferty pożyczenia 1000 zł bez jakichkolwiek kosztów! Nie jest to wprawdzie ogromna suma, ale dzięki takim promocjom masz możliwość budować swoją historię spłat.

Pierwsze darmowe pożyczki oferuję także firmy pozabankowe. Sprawdź pełne zestawienie poniżej:

 

Przejdź do pożyczek online

 

Darmowa karta kredytowa

Ciekawą alternatywą jest wyrobienie  darmowej karty kredytowej. W zasadzie jedną z lepszych opcji dla osób fizycznych na rynku, wciąż pozostają karty banku Citi Handlowego. Obecnie można między innymi odebrać 400 zł do wykorzystania w serwisie Allegro.

>>Odbierz 400 zł na Allegro<<

Śledźcie bloga by dowiedzieć się o najlepszych ofertach i promocjach bankowych, na których często można zarobić.

 

Raty 0%

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zakup sprzętu RTV lub AGD, warto rozważyć opcję zakupu ratalnego. Warto jednak sprawdzić czy będą to prawdziwe raty 0% i nie ma tam dołączonych dodatkowych opłat, prowizji lub innych produktów.

 

Co zyskam dzięki dobrej historii kredytowej?

Przede wszystkim historia kredytowa = wiarygodność w oczach banku. Raport BIK można by porównać do portalu, który gromadzi o Tobie opinie i pewnego rodzaju rankingi. Ty również często sprawdzasz przecież opinie przez zakupem. Tutaj wygląda to podobnie. Dzięki pozytywnej historii w BIK zyskasz wyższą ocenę punktową, a dzięki niej:

  • wyższą zdolność kredytową = większy kredyt

  • lepszy scoring = tańszy kredyt

 

Standardowo zachęcam do założenia profilu BIK, dzięki będziesz miał nad nim dużą kontrolę. Więcej >>tutaj<<

 

Polub nas na portalu Facebook