fbpx

Najlepsza lokata na nowe środki w 2019 roku

W tym artykule dowiesz się wszystkiego na temat lokat. Odpowiem Ci także na pytanie: Co to jest lokata na nowe środki i ile możesz zarobić zakładając lokaty bankowe. Możesz także sprawdzić poprzedni wpis dotyczący inwestowania pieniędzy:

W co inwestować pieniądze w 2019 roku?

 

Lokata na nowe środki

Jeśli jesteś już klientem danej instytucji, to nowymi środkami dla banku będą pieniądze, które nie znajdowały się dotychczas na żadnym koncie bankowym lub innej lokacie.

 

Najlepsza lokata dla nowych klientów

Jeśli przenosisz swoje pieniądze z innego banku, to oczywiście nie musisz się martwić o to, czy są to nowe środki.

Które lokaty bankowe wybrać?

Każda lokata bankowa ma swoje oprocentowanie, które podawane jest w skali roku. Obecnie najlepsze lokaty znajdują się na poziomie około 3 lub nawet 4% w skali roku.

Najlepsza lokata to taka, która ma możliwie najwyższe oprocentowanie. Pamiętaj jednak, że niektóre lokaty (zwykle te najlepsze) mogą być przeznaczone wyłącznie dla nowych klientów.

Dodatkowo poza oprocentowaniem, niektóre lokaty mogą oferować klientom bonusy pieniężne.

 

150 zł za założenie lokaty w Toyota Bank (promocja zakończona z uwagi na zbyt duże zainteresowanie)

Toyota Bank nie jest popularnym w Polsce bankiem. Raz na jakiś czas organizuje jednak bardzo dobre promocje bankowe. Twoje środki są oczywiście bezpiecznie i chronione przez BFG.

 

Jak odebrać 150 zł?

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą w okresie 1.01.2018 – 26.05.2019 żadnego konta, ani lokaty Toyota Banku.

Kwota lokaty powinna wynieść od 5 000 do 70 000 zł na okres 12 miesięcy. Oprocentowanie to 2,5% w skali roku + wyżej wspomniany bonus 150 zł.

Co ciekawe: Nie musimy zakładać dodatkowo żadnego konta bankowego!

Jeśli więc ulokujemy minimalną kwotę 5 000 zł, to łączny zysk z tej promocji wyniesie około 250 zł, co odpowiada lokacie z tą samą kwotą oprocentowaną na poziomie 6,2% w skali roku!

Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingu podmiotów współpracujących z bankiem.

Na założenie lokaty mamy czas do 23.06.2019.

Otwórz lokatę i odbierz 150 zł

 

W ciągu kilku dni skontaktuję się z Tobą konsultant banku, a następnie podjedzie kurier w celu podpisania umowy.

Do 12.07.2019 powinniśmy natomiast zasilić co najmniej jedną Lokatę Standard w wersji 12-miesięcznej.

O przyznaniu premii zostaniesz poinformowany do 30.04.2020, o ile utrzymasz promocyjną lokatę przez co najmniej 270 dni. W otrzymanym mailu znajdziesz także link do uzupełnienia swoich danych do odbioru nagrody. Wypłata premii nastąpi w ciągu 14 dni roboczych.

Otwórz lokatę i odbierz 150 zł

 

 

Lokata terminowa

Lokata jest zwykle otwierana dla klienta na określoną długość czasu, np. 12 miesięcy. Z tego powodu taką lokatę można nazwać lokata terminową. Istnieją także lokaty na krótszy termin czasu, tzw. lokata krótkoterminowa oraz lokaty nocne, czyli lokata overnight.

Dodatkowo niektóre lokaty są także ograniczone kwotowo, np. na maksymalnie 10 000 złotych.

 

Lokata bez konta

Większość banków nie wymaga od klienta, aby podczas zawierania umowy lokaty, była konieczność zakładania konta bankowego. Niektóre banki mogą jednak oferować wyższe oprocentowanie na lokacie, tylko w przypadku gdy klient otworzy dodatkowo rachunek bankowy.

 

Lokata na nowe środki – kalkulator zysku

Jak obliczyć odsetki od lokaty? Nie będzie potrzebny nam kalkulator lokat. Zysk możemy policzyć bardzo łatwo sami za pomocą zwykłego kalkulatora. Posłużmy się przykładem.

Przypuśćmy, że chcemy ulokować swoje środki na lokacie, oprocentowanej na poziomie 2,5% w skali roku. Do dyspozycji mamy 10 000 zł na okres 12 miesięcy.

Nasz zysk z lokaty będzie wynosił:

10 000 x 2,5% = 250 zł

Od kwoty 250 zł musimy jednak jeszcze odjąć tzw. podatek belki, który wynosi 19%.

250 zł x 81% = 202,50 zł

 

W przypadku kiedy chcielibyśmy tą samą kwotę ulokować na 6 miesięcy, wystarczy podzielić wcześniej wyliczony zysk na pół.

202,50 zł / 2 = 101,25 zł

 

Bankowy Fundusz Gwarancyjny kwota na rok 2019

Lokaty to najbardziej bezpieczne instrumenty finansowe i dodatkowo chronione do ustalonej sumy. Wysokość gwarancji BFG to równowartość 100 000 euro.

 

Lokata na nowe środki, a konto oszczędnościowe

Alternatywą dla lokat są konta oszczędnościowe. Zwykle są one nieco niżej oprocentowane, ale klient ma dostęp do swoich środków w każdym momencie. Kapitalizacja odsetek następuję w tym przypadku raz w miesiącu. Klient może więc wypłacać i wpłacać pieniądze. W przypadku lokaty pieniądze muszą pozostać nietknięte przez cały jej okres. W przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, banki zwróci jedynie początkową kwotę (bez naliczonych odsetek).

Sprawdź ranking najlepszych kont oszczędnościowych poniżej:

>>Najlepsze konta oszczędnościowe<<

 

Lokata internetowa – ranking lokat na nowe środki 2019

Jeśli interesują Cię najlepsze lokaty bankowe w 2019 roku, przejdź do naszego zestawienia:

>>Najlepsze lokaty online z gwarancją BGK<<