fbpx

O co pytać przy braniu kredytu gotówkowego?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu i na czym się skupić?

Jak już niejednokrotnie pisaliśmy, około połowa Polaków posiada kredyt w banku.

Niezależnie od tego czy bierzesz kredyt na samochód, chcesz wyremontować mieszkanie, a może pojechać na wakacje – zasady pozostają niezmienne. Należy się stosować do kilku podstawowych zasad:

 

Weź kredyt w walucie, w której zarabiasz!

kredyty frankowe odzyskiwanie

Dlaczego warto wziąć kredyt w walucie, w której się zarabia?

Z pewnością na własnej skórze przekonali się o prawdziwości tego stwierdzenia frankowicze. W tym przypadku były to jednak kredyty hipoteczne. Biorąc kredyt w obcej walucie, nigdy nie mamy pewności jak będzie wyglądał w przyszłości jej kurs. Z tego wynika, że nasze raty kredytowe mogą w przyszłości ulec zmianie, a w najgorszym wypadku mocno wzrosnąć.

Co dalej z frankowiczami? Wiele osób zastanawia się kiedy ustawa frankowa wejdzie w życie i czy frankowicze otrzymają pomoc w 2019 roku. Na pomoc frankowiczom ruszają także kancelarie prawne, które próbują odzyskać odszkodowanie ze względu na błędne zapisy w umowach kredytowych.

Obecnie trwają procesy frankowiczów z bankami i w tej kwestii zapadają już pierwsze prawomocne wyroki. Dochodzi nawet do unieważnienia kredytu we frankach.

Jeśli wziąłeś kredyt we frankach i chcesz dowiedzieć się czy należy Ci się zwrot spreadu i opłat za kredyt walutowy, skontaktuj się z nami. Wypełnij formularz na dole tej strony lub napisz na adres e-mail: biuro@fabrykafinansow.com

 

Inaczej wygląda sprawa gdy pracujesz za granicą i potrzebujesz dostać kredyt w Polsce. Sprawdź ten wpis:

Kredyt dla osób pracujących za granicą 2019

 

Kredyty to nie ubezpieczenia, im więcej porównujesz ofert tym gorzej dla Ciebie!

Pamiętaj, że szukając odpowiedniego kredytu, każde kolejne zapytanie kredytowe może obniżyć Twój scoring (ocenę punktową w BIK). Przy większej ilości zapytań otrzymasz gorsze warunki kredytu i mniejszą kwotę lub nie otrzymasz kredytu wcale! Warto więc w tej kwestii zasięgnąć opinii doświadczonego doradcy finansowego. Metoda wysyłania wniosków kredytowych na chybił-trafił to bardzo zły sposób. Sprawdź naszą ofertę tutaj:

Kredyty gotówkowe

Jakie dokumenty przygotować do doradcy finansowego przy wyborze kredytu?

W przypadku kredytów gotówkowych procedura jest mocno uproszczona. Przede wszystkim musisz udokumentować swój dochód. Zwykle będzie to zaświadczenie, PIT czy wyciąg z konta bankowego. Dodatkowo będziesz musiał przedstawić dokument tożsamości. Czasem możesz trafić na ofertę na oświadczenie o dochodzie. Taka oferta jest dostępna dla wybranych branż lub na podstawie dotychczasowej aktywności klienta.

 

Jakie są etapy podpisania umowy kredytu?

W momencie gdy zdecydujesz się wybrać ofertę jednego z banków, musisz złożyć wspomniany wcześniej wniosek kredytowy. Jeśli po wprowadzeniu danych do systemu otrzymasz ofertę kredytową, sprawdź dokładnie:

  • jakie są jej koszty całkowite,
  • czy są jakieś dodatkowe opłaty związane z umową kredytową.

W momencie gdy zaakceptujesz ofertę, będziesz musiał przedłożyć wymagane przez bank dokumenty oraz podpisać umowę kredytową. W wielu bankach dopiero na tym etapie, jest analizowana dogłębnie zgodność dokumentów dochodowych z wprowadzonymi wcześniej danymi. Zdarza się, że analityk może także kontaktować się z osobą ubiegającą się o kredyt, jego pracodawcom lub nawet inną instytucją w celu potwierdzenia danych złożonych we wniosku.

 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami poniżej:

 

Formularz kontaktowy

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow/