fbpx

O co pytać przy braniu kredytu gotówkowego?

Jak już niejednokrotnie pisaliśmy, około połowa Polaków posiada kredyt w banku. Na co jednak zwrócić uwagę biorąc swój pierwszy lub kolejny kredyt gotówkowy?

Niezależnie od tego czy bierzesz kredyt na samochód, chcesz wyremontować mieszkanie, a może pojechać na wakacje – zasady pozostają niezmienne. Należy stosować do kilku podstawowych zasad:

 

Weź kredyt w walucie, w której zarabiasz!

kredyty frankowe odzyskiwanie

Dlaczego warto wziąć kredyt w walucie, w której się zarabia?

Z pewnością na własnej skórze przekonali się o prawdziwości tego stwierdzenia frankowicze. Biorąc kredyt w obcej walucie, nigdy nie mamy pewności jak będzie wyglądał w przyszłości jej kurs. Z tego wynika, że nasze raty kredytowe mogą w przyszłości ulec zmianie, a w najgorszym wypadku mocno wzrosnąć.

Co dalej z frankowiczami? Wiele osób zastanawia się kiedy ustawa frankowa wejdzie w życie i czy frankowicze otrzymają pomoc w 2019 roku. Na pomoc frankowiczom ruszają także kancelarie prawne, które próbują odzyskać odszkodowanie ze względu na błędne zapisy w umowach kredytowych.

Obecnie trwają procesy frankowiczów z bankami i w tej kwestii zapadają już pierwsze prawomocne wyroki. Dochodzi nawet do unieważnienia kredytu we frankach.

Jeśli wziąłeś kredyt we frankach i chcesz dowiedzieć się czy należy Ci się zwrot spreadu i opłat za kredyt walutowy, skontaktuj się z nami. Wypełnij formularz na dole tej strony lub napisz na adres e-mail: biuro@fabrykafinansow.com

 

Kredyty to nie ubezpieczenia, im więcej porównujesz ofert tym gorzej dla Ciebie!

Pamiętaj, że szukając odpowiedniego kredytu, każde kolejne zapytanie kredytowe może obniżyć Twój scoring (ocenę punktową w BIK). Przy większej ilości zapytań otrzymasz gorsze warunki kredytu i mniejszą kwotę lub nie otrzymasz kredytu wcale! Warto więc w tej kwestii zasięgnąć opinii doświadczonego doradcy finansowego. Metoda wysyłania wniosków kredytowych na chybił-trafił to bardzo zły sposób. Sprawdź naszą ofertę tutaj:

Kredyty gotówkowe

Jakie dokumenty przygotować do doradcy finansowego?

W przypadku kredytów gotówkowych procedura jest mocno uproszczona. Przede wszystkim musisz udokumentować swój dochód. Zwykle będzie to zaświadczenie, PIT czy wyciąg z konta bankowego. Dodatkowo będziesz musiał przedstawić dokument tożsamości. Czasem możesz trafić na ofertę na oświadczenie o dochodzie. Taka oferta jest dostępna dla wybranych branż lub na podstawie dotychczasowej aktywności klienta.

 

Jakie są etapy podpisania umowy kredytowej?

W momencie gdy zdecydujesz się wybrać ofertę jednego z banków, musisz złożyć wspomniany wcześniej wniosek kredytowy. Jeśli po wprowadzeniu danych do systemu otrzymasz ofertę kredytową, sprawdź dokładnie:

  • jakie są jej koszty całkowite,
  • czy są jakieś dodatkowe opłaty związane z umową kredytową.

W momencie gdy zaakceptujesz ofertę, będziesz musiał przedłożyć wymagane przez bank dokumenty oraz podpisać umowę kredytową. W wielu bankach dopiero na tym etapie, jest analizowana dogłębnie zgodność dokumentów dochodowych z wprowadzonymi wcześniej danymi. Zdarza się, że analityk może także kontaktować się z osobą ubiegającą się o kredyt, jego pracodawcom lub nawet inną instytucją w celu potwierdzenia danych złożonych we wniosku.

 

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami poniżej:

 

Formularz kontaktowy

Dołącz do nowej grupy i zarabiaj kilkaset złotych miesięcznie na promocjach bankowych