fbpx

Kredyt gotówkowy dla firm

Interesuje Cię kredyt gotówkowy dla firm? Sprawdź czym różni się on od kredytu firmowego.

 

Kredyt na biznes – jakie masz możliwości?

Przede wszystkim prowadząc swój własny biznes, możesz skorzystać z kilku różnych rodzajów kredytów. Należy podkreślić, że w praktycznie w każdym przypadku musisz prowadzić swoją firmę co najmniej 1 rok.

Nie mniej jednak ilość usług finansowych dostępnych dla firm, może wprowadzić niejednego przedsiębiorcę w pewne zakłopotanie. Spróbujmy zatem wyjaśnić pokrótce jakie są możliwości finansowe dla biznesu.

Najbardziej popularne rozwiązania kredytowe to:

oraz

Pierwsza opcja jest oczywiście ściśle związana z przeznaczeniem kredytu na cele mieszkaniowe.

Dwie pozostałe możliwości są w zasadzie nieco do siebie podobne. Co ciekawe, nie wszystkie banki proponują jednak kredyty dla przedsiębiorców.

 

Kredyt gotówkowy dla firm, a kredyt firmowy

Zarówno kredyt gotówkowy jak i kredyt firmowy może zostać przeznaczony na dowolny cel (w założeniu przy kredycie firmowym powinny one dotyczyć Twojej firmy). W obydwu przypadkach sprawdzany jest także BIK prywatny przedsiębiorcy oraz BIK firmowy.

 

Jakie są więc różnice?

Przede wszystkim chodzi o parametry kredytowe. Kredyt firmowy może zostać udzielany na wyższą kwotę (nawet kilkukrotnie wyższą), gwarantując przy tym lepsze parametry cenowe.

Kredyty firmowe są także częściej udzielane na dłuższy okres i łatwiej je rozliczyć w kosztach firmowych.

Jeśli jednak zdecydujesz się na kredyt gotówkowy dla firm, musisz się liczyć z tym, że Twoja zdolność będzie wyliczona jedynie na podstawie uzyskiwanego dochodu. W przypadku kredytów firmowych sytuacja jest nieco prostsza. Nawet jeśli Twoja firma odnotowuje stratę lub osiągasz niewielki dochód, nadal możesz liczyć na pozytywne rozpatrzenie Twojego wniosku kredytowego.

Kolejną przewagą w stronę kredytu firmowego jest fakt, że dostępna kwota kredytowa możesz zostać udostępniona w formie kredytu w rachunku bieżącym. Więcej na ten temat przeczytasz poniżej:

Kredyt obrotowy dla firm – na czym polega i który jest najlepszy?

 

Jakie jeszcze inne usługi finansowe są dostępne dla klientów biznesowych?

Jeśli dopiero zaczynasz działalność lub Twoja firma działa poniżej roku możesz skorzystać z następujących usług:

 

Jeśli Twoja firma ma problemy z zatorami płatniczymi i Twoi kontrahenci nie płacą Ci na czas lub sam masz problem z terminowymi płatnościami:

 

Jeśli masz problem z uzyskaniem kredytu w banku ze względu na opóźnienia w spłacie i zaległości:

 

Sprawdź najlepszy kredyt dla Twojego biznesu

Skontaktuj się z nami. Za pomoc w uzyskaniu kredytu nic nie zapłacisz. Wyślij do nas zapytanie i porozmawiaj za darmo o możliwościach kredytowych Twojej działalności gospodarczej.

 

Formularz kontaktowy

 

https://www.facebook.com/fabrykafinansow

 

 

Może zainteresować Cię także: